sangerari vaginale

08-12-2012
anonim074
Nu este medic/terapeut
anonim074
Buna, am 17 ani, si mi-am inceput viata sexuala pe 13 noiembrie. Primul contact a fost neprotejat de aceea am luat pastila de a doua zi, de frica. PE data de 22 noiembrie mi-a venit ciclu [ intr-o sambata] si trebuia sa mi se termine vineri. Dupa acea vineri, imi curgeau cateva picaturi. Luni am avut al doilea contact sexual, si de atunci am avut sangerari, mici pete pe chilot. Asta pana, alataieri [ 6 decembrie iclusiv ] ieri am avut al treilea contact sexual si iar am avut sangerare. Precizez faptul ca ultimele doua contacte sexuale au fost protejate. Ce se intampla ? E nevoie de un ginecolog urgent ? Sau sa fie de la faptu ca nu eram lubrifiata bine ? Sau efecte de la pastila de a doua zi ?
3 comentarii
0
08-12-2012, ora 19:22
ionela83
Nu este medic/terapeut
ionela83
trebuie sa fii foarte atenta cu pastila de a doua zi.are multe efecte adverse, deci numai daca stai si te gand ce efect are in cazul ca ai fi insarcinata iar aceasta pastiluta ar reusi sa inlature sarcina, ce efect puternic are.stiam ca numai de 2 ori pe an treb luata la nevoie si cred ca ar treb sa te prezinti la un medic ginecolog ptr a fi sigura ca nu ai nimic si sa stai linistita.
0
14-12-2012, ora 11:34
Michelle1990
Nu este medic/terapeut
Michelle1990
Buna ziua, am nevoie urgent de un sfat medical! Am 22 de ani si iau anticonceptionale Logest de 2 ani la prescrierea medicului.Ulterior am facut o pauza de 2 luni ca am inteles ca e bine, dupa care am inceput sa iau din nou din luna octombrie, le iau regulat, mereu la timp. Insa am observat astazi pentru prima data dupa actul sexual si orgasm cand m-am spalat am observat un fel de lichid rosu f.deschis spre incolor, in stare f.lichida, la textura ca si orgasmul. Insa a fost doar pe moment, apoi s-a oprit.Nu am mai avut asa niciodata. Care credeti ca poate fi motivul?Credeti ca am motive de ingrijorare si ar trebui sa ma prezint la medic? Va rog frumos sa-mi dati un raspuns detaliat, multumesc frumos
0
15-12-2012, ora 12:22
mioara mioara
Nu este medic/terapeut
mioara mioara
dupa ce iei pastila de a doua zi e normal sa iti vina ciclul dovada ca nu esti insarcinata.eu stiu ca dupa ce iti pierzi virginitatea e normal sa pierzi cateva picaturi de sange din cauza ca himenul s-a rupt.depinde si cat de lubrificata erai.si mie mi s-a intamplat odata sa imi curga sange da nu trebuie sa te sperii din cauzele astea.la inceputul vietii sexuale sunt normale anumite schimbari.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Spotting - sangerarile intermenstruale
  • Sangerarea in timpul actului sexual
  •