Sangerari vaginale

19-04-2016
valimoise
Nu este medic/terapeut
valimoise
Buna ziua! Poare reusiti sa ma ajutati cu o informatie, oricat de mica ar fi.

De mica am avut probleme cu menstra, nu am avut data fixa.In ultima perioada, am intampinat cateva probleme, lipsa ei totala.Nu am luat in seama stiind ca la mine este ceva normal;Teste de sarcina negative, control ginecologic-organe sanatoase.Dupa pauza de care am mentionat mai sus, am avut o scurgere de aproape 2 saptamani, roz deschis.Nu a fost ceva abundent.Am luat niste medicamente, s-a oprit timp de doua zile dupa care a inceput iar la fel ca prima data.Mi-a trecut repede (tot 2 zile) iar dupa o perioada de o saptamana a venit menstra normala.Nimic deosebit.Aceeasi consistenta, culoare, tin sa mentionez ca nu am avut dureri deosebite in afara de cele normale.a trecut o saptamana de cand am terminat si am observat ca incepe iar acea secretie roz despre care am spus la inceput.Am facut programare la medic pentru analize amanuntite, dar este peste aproape 3 saptamani.Imi doresc sa stiu daca a mai trecut cineva prin asta si ce s-a intamplat.Vreau sa tiou la ce sa ma astept.Va multumesc! O zi buna! 25 ani
1 comentarii
0
19-04-2016, ora 09:40
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Intarzierea repetata a menstrei sau absenta ei nu e ceva normal, chiar daca dv sunteti obisnuita cu asta.
Trebuie facuta ecografie transvaginala si vazuta cauza.
Pentru mai multe informatii dati cautare Google Cauze absenta sau intarzierea menstruatiei. Cauze scurgeri intermenstruale. Sunt multiple.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  • Asocieri bidirecționale între tulburările premenstruale și depresia perinatală (studiu suedez)
  •