Sansele sarcinii in timpul menstruatiei?

05-01-2013
Cioskchovik
Nu este medic/terapeut
Cioskchovik
Salut,

Am facut sex cu iubita mea in timpul menstruatiei. Dupa ejacularea am scos prezervativul, m-am sters si am continuat sa facem sex, dar fara sa mai ejaculez inca odata. Ei ii tine de obicei 5-6-7 zile sangerarea. Ciclul menstrual cel putin 29 de zile, atinge pana la 32 de zile.

Ce sanse sunt sa ramana insarcinata?
12 comentarii
0
05-01-2013, ora 13:48
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
sanse=0 (zero)
0
05-01-2013, ora 18:12
mary34
Nu este medic/terapeut
mary34
buna, sunt noua aici si as vrea sa va spun ce mi s-a intamplat:cilcul menstrual mi-a venit pe 6 decembrie, imi vine la 26 de zile si ma tine 4-5 zile.Pe 26 decembrie am avut timp de 2 zile o scurgere roz fara miros cantitativ in aceste 2 zile cam cat o boaba de maslina..apoi s-a oprit.Pe 29 dec, dimineata, tot de marimea unei masline o pata rosie de sange curat dupa care s-a oprit.Iar pe 1 ian, mi-a venit ciclul menstrual curat si rosu care este acum pe terminate, mentionez ca este prima data cand mi se intampla, am o oarecare tensiune in sani si imi doresc un copil de 4 ani...ce poate fii, va rog sa-mi dati un rasp, va multumesc!
0
05-01-2013, ora 18:59
Cioskchovik
Nu este medic/terapeut
Cioskchovik
Care e logica de a pune o intrebare intr-o intrebare?! A da, scuze, esti femeie, uitasem..
0
05-01-2013, ora 20:48
mary34
Nu este medic/terapeut
mary34
nu am intentionat sa-ti raspund tie la intrebarea ta.doar ca e prima data cand scriu si nu am stiut unde sa-mi spun problema..si m-am legat de subiectul tau...dar nici nu asteptam intelegere si vorba buna de la un asa zis barbat..
0
05-01-2013, ora 22:23
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
pt Mary.
ai scris bine tot.
doar ca NU ai precizat DACA ai SI avut contact sexual.in aceasta perioada..?!?
si atunci CUM astepti sarcina???????
Un An Nou- asa cum ti-l doresti!
0
07-01-2013, ora 15:45
ionela83
Nu este medic/terapeut
ionela83
din cate stiu, sansele sunt zero, chiar am si experimentat si eu mai de mult, prietenul meu a ejaculat in mine in timpul CM, bineneteles ca nu am ramas gravida, problema e ca de cand am auzit ca matusa mea a facut-o pe fetita in timpul CM, nu-mi mai trebuie ^_^, stau cuminte.
0
07-01-2013, ora 20:49
mary34
Nu este medic/terapeut
mary34
buna fetelor, am avut contact ptr ca ne si dorim un bebe, dar nu in timpul cm cum s-a inteles, la ovulatie dupa cm, eu eram curioasa daca ramai insarcinata cum e cu cm peste,.insa nu cred ca e sarcina pentru ca de acum as fii avut ceva simptome zic eu, cred ca a fost vorba de o dereglare hormonala cu toate ca nu am mai avut asa ceva, as fii vrut eu sa fie sarcina, va multumesc ca mi-ati rasp, o zi buna!
0
07-01-2013, ora 20:53
mary34
Nu este medic/terapeut
mary34
ionela.poti ramane insarcinata cu contact in timpul cm, daca ai si ovulatia in timpul lui, eu stiu de la prietene care au ovulatie in timpul cm, ms ptr raspuns
0
07-01-2013, ora 20:56
Cioskchovik
Nu este medic/terapeut
Cioskchovik
Se pare ca femeile de pe acest forum nu sunt capabile sa inteleaga cum functioneaza un forum.
0
07-01-2013, ora 20:57
ionela83
Nu este medic/terapeut
ionela83
da stiu mary34...desi multi medici ginecologici spun ca sansele sunt minime cunosc si eu pers care au facut copilasi in timpul cm...eu una am fost norocoasa caci pe vremea cand experimentam nu vroiam copii, eram eu copil fara minte de faceam asa ceva...acum a-si vrea un bebe dar din greseala, park nu am curaj sa imi propun sa-l fac...
0
07-01-2013, ora 21:01
mary34
Nu este medic/terapeut
mary34
asa este, ionela, apropo:LA MULTI ANI!!!!toate vin la timpul lor, stai linistita cand o sa vina momentul sa-l faci o sa si simti ca-ti doresti asta cu adevarat..O SA VINA DE LA SINE...multa bafta in ce-ti doresti!!
0
07-01-2013, ora 21:12
ionela83
Nu este medic/terapeut
ionela83
Multumesc:)))da asa e toate la timpul lor...altele la varsta mea duc copii la gradinita, eu mai copilaresc un pic, am doar 24ani,...multa sanatate si poate ai vesti bune in curand
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mit: Nu poți rămâne însărcinată în timpul menstruației
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •