sarcina pierduta

05-11-2010
ioana popa
Nu este medic/terapeut
ioana popa
buna ziua! am si eu o nelamurire.poate chiar mai multe... sunt insarcinata iar ieri am fost la un consult si am aflat ca nu a mai evoluat. Sunt in 7 saptamani iar medicul mi-a spus ca luni sa ma duc sa fac avort. E posibil dupa consult si ecografie sa nu stie de cand nu a mai evoluat? Adica eu de unde stiu sau dansul ca pot astepta pana luni? Va rog mult sa-mi raspundeti ca sa stiu ce sa fac... Va multumesc
3 comentarii
0
05-11-2010, ora 22:57
ady87a
Nu este medic/terapeut
ady87a
daca aveai copilul mort ajungeai la urgenta de dureri inceark si dute la alt doctor , ca astai rom
0
09-11-2010, ora 10:25
ioana popa
Nu este medic/terapeut
ioana popa
asa am facut si am scapat cu bine... multumesc lui Dumnezeu ca sunt bine
0
05-07-2011, ora 23:54
king30
Nu este medic/terapeut
king30
draga mea nu stiu la ce doctori ai fost tu...dar si eu am avut o intrerupere de sarcina.am avut 9 sapt si mi s-a oprit sarcina la 7 sapt.doctorul meu mi-a explicat ce urmari pot sa am de la asa ceva.riscu sa pierd sarcina mai tarziu sau sa nasc un copil malformat.am facut si analiza B.T.H. si a iesit negativa...analiza aceasta de sange spune lucrurilor pe nume ceea ce nici un doctor nu poate sa iti spuna cu certitudine exact rezultatul de la ecografie.ma bucur ptr tine ca esti ok dar te sfatuiesc sa ai grija de tine si sa iti faci toate analizele posibile ptr sarcina egal ca unele dintre ele sunt exagerat de scumpe...ai grija de tine..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: