Schimbare loc de munca

30-07-2017
gifromeo
Nu este medic/terapeut
gifromeo
Buna ziua. Fac tratament antipsihotic de la varsta de 25 de ani cu antpsihotice si restul, stabilizatori de dispozitie si antidepresive. Am mers foarte bine mai multi ani Seroqul 800 de mg seara plus depakine 800 seara plus Alventa 75 ori trei. Problema este cande vreun an mi se umfla picioarele la glezne iar cand am schimbat tratamentul in sensul ca nu am mai luat Seroquel ci Rispolept consta de 50 mg am inceput sa ma simt rau. Nu mai pot dormil si sunt nervos. Am vb cu medicul curant si m-am intors la vechea schema de tratament si iar au inceput sa mi se umfle picioarele. Se mai confrunta cineva cu aceasta problema? Mentionez ca pot sa lucrez cu tratamentul dat. Alcool nu beau deloc insa fumez destul de mult. Cam 30 de tigarete pe zi. Am incercat cu diuretice insa nu am facut altceva decat sa ma deshidratez. O alta problema ar fi aceea ca sotia mea vrea sa plecam in Anglia. Eu ma tem sa plec deoarece am mai fost plecat doua saptamani si am venit acasa. Apoi, nu cred ca o sa ma adaptez acolo insa nici nu voi accepta sa ma pensionez si sa trairsc din cateva sute de lei intelegeti?! Sunt intre ciocan si nicovala. Oare merita sa risc ?! Macar aicea sunt in Romania. acasa. Va multumesc anticipat!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul