scurgere alb-galbuie - este grav?

09-05-2007
Gia27
Nu este medic/terapeut
Gia27
am postat acum cateva zile un subiect despre o scurgere alb -galbuie si mi-ati spus ca am leucoree si as vrea sa va intreb daca e grav si daca se trateaza si scap definitiv?
multumesc!
6 comentarii
0
09-05-2007, ora 00:00
al_dumitru
Identitate neconfirmată
al_dumitru
Leucoreea nu e neaparat grava, dar nu trebuie lasata sa treneze. Trebuie mers la medicul ginecolog sa va dea tratament si veti scapa de ea.
0
25-05-2007, ora 00:00
Gia27
Nu este medic/terapeut
Gia27
in legatura cu leucoreea...imi puteti spune de unde am luat-o?va multumesc!
0
25-05-2007, ora 00:00
al_dumitru
Identitate neconfirmată
al_dumitru
Leucoreea apare din mai multe motive. Poate fi vreun microb luat de la partener, care asa se manifesta la nivelul aparatului genital feminin, sau poate fi expresia unei Candida, care apare ori in urma tratamentului antibiotic, ori prin scaderea imunitatii. Examenul e unul de rutină. Se recolteaza o lama de catre medicul ginecolog, se studiaza la microscop si va poate da tratamentul adecvat, eventual si partenerului (daca e cazul). Dar netratata poate duce la sterilitate in timp (depinde de etiologie).
0
26-05-2007, ora 00:00
Gia27
Nu este medic/terapeut
Gia27
as dori daca se poate sa-mi spuneti cam ce fel de tratament este pentru leucoree pt ca nunu vreau sa merg la medic si nici nu cunosc e cineva serios in cluj la care as putea sa merg.va rog daca puteti sa-mi dati un tratament!multumesc!
0
09-06-2007, ora 00:00
Gia27
Nu este medic/terapeut
Gia27
am fost la medic si mi-a dat tratament cu ovule cervugid antibiotice doxicilina sandoz si flamexin.urmez tratamentul dar de azi am inceput sa sangerez putin si sangele este de culoare deschisa, ce sa fie?e grav sau e normal?multumesc!
0
09-06-2007, ora 00:00
Gia27
Nu este medic/terapeut
Gia27
am fost la medic si mi-a dat tratament cu ovule cervugid antibiotice doxicilina sandoz si flamexin.urmez tratamentul dar de azi am inceput sa sangerez putin si sangele este de culoare deschisa, ce sa fie?e grav sau e normal?multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •