Secretia alba pe gat, si senzatie de rana pe faringe

13-03-2017
Vladut1995
Nu este medic/terapeut
Vladut1995
Buna seara ! De la inceputul lunii Februarie simt aproape incontinuu o senzatie ca am ceva in gat, ca un fel de rana. La aproximativ 2 saptamani dupa ce simptomele mi-au aparut, am fost la medic unde mi s-a facut o radiografie pulmonara si analizele la sange, toate iesind ok, medicul spunand-mi ca sunt perfect sanatos. Pe data de 6 martie, cu aceleasi simptome, am fost si la un control ORL unde medicul de acolo mi-a descoperit un fel de iefectie nazala care se scurge pe gat, si mi-a recomandat 2 spary-uri, unul pt o saptamana ( 2puf/nara de 3x pe zi ) - Biorinil iar altul pt 2 luni ( 2 puf/nara de 2x pe zi )-Nasonex. Iau acest tratament din ziua in care mi-a scris reteta, dar nici acum simptomele mele nu s-au mai linistit simt incontinu ca am ceva in gat mai jos de baza limbii. Uitandu-ma si eu mai atent in oglinda, observ niste punctulete albe si mucus, in spatele omuletului, chiar pe gat. Credeti ca senzatia mea de corp strain in gat este corelata cu acea infectie la nas, sa fi afectat cumva mucoasa si sa o infecteze ? Va rog frumos sa-mi raspundeti, pt ca nu stiu ce sa mai fac si la ce medic sa ma mai duc :(
1 comentarii
0
13-03-2017, ora 22:14
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
faci un consult si la Gastrologie
aclo e cauz..si alimentatia incorecta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: