secretie maro-boala sau semn de sarcina?
Buna!
Sunt un pic speriata deoarece am o secretie maro (ca o secretie vaginala obisnuita, zilnica) dupa ultimul contact sexual. Perioada de menstruatie a inceput pe data de 20 decembrie si s-a sfarsit dupa 26 decembrie. Am facut sex protejat dar ma gandesc totusi si la o sarcina avand in vedere ca oarecum ma dor sanii de atunci. ultimul contact l-am avut pe data de 5 ianuarie si de atunci si pana acum am aceasta secretie maro, nu foarte consistenta (ca o menstruatie pe sfarsite) si nu cu un miros deranjant.
Ce poate fi? sunt foarte speriata. Poate fi si vorba de sarcina?
Sunt un pic speriata deoarece am o secretie maro (ca o secretie vaginala obisnuita, zilnica) dupa ultimul contact sexual. Perioada de menstruatie a inceput pe data de 20 decembrie si s-a sfarsit dupa 26 decembrie. Am facut sex protejat dar ma gandesc totusi si la o sarcina avand in vedere ca oarecum ma dor sanii de atunci. ultimul contact l-am avut pe data de 5 ianuarie si de atunci si pana acum am aceasta secretie maro, nu foarte consistenta (ca o menstruatie pe sfarsite) si nu cu un miros deranjant.
Ce poate fi? sunt foarte speriata. Poate fi si vorba de sarcina?
4 comentarii
Mai asteapta si saptamana viitoare.Daca nu-ti vine ciclul normal, mergi la un control la ginecologie.Daca-ti vine ciclul, observa daca dupa ce iti trece sangerarea normala, intre cicluri, mai ai acea scurgere.Daca da, de asemeni e indicat un control ginecologic, caci e posibil sa ai o infectie genitala.Numai bine!
buna!
menstra mi-a venit joi seara am sangerat pana marti miercuri si joi nu am avut nimic.joi aceasta ama vut un contact sexual protejat cu prezervativ.de dim.am observat o scurge maronie de consistenta unei secretii s epoate s afie o replica a menstrei?
menstra mi-a venit joi seara am sangerat pana marti miercuri si joi nu am avut nimic.joi aceasta ama vut un contact sexual protejat cu prezervativ.de dim.am observat o scurge maronie de consistenta unei secretii s epoate s afie o replica a menstrei?
Buna am avut contact sexual neprotejat pe data de 20.04.2015 dupa 3 ore am mers la farmacie si am luat escapelle am avut menstruatie pe data de 25.04.2015- 29.04.2015 in data de 30.04.2015 Am facut 3 teste de sarcina diferite au iesit negative si azi pe data de 11.05.2015 am observat o secretie cu tenta maronie ar trebui sa imi fac griji ca sunt insarcinata ?
Buna ziua, am si eu o problema care ma sperie..In urma cu 13 zile am terminat un tratament cu capsule Macmiror, iar pe data de 3-4 septembrie trebuia sa fiu la menstruatie. Tin sa spun ca am avut atingeri cu partea intima, dar fara introducerea in vagin si pe langa asta am avut si niste scurgeri de culoare maro, iar menstruatia mi-a intarziat deja o saptamana..Exista vreun risc de a ramane insarcinata ? Care este cauza, daca nu exista acest risc, pentru intarzierea menstruatiei?
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 2imi intarzie menstruatia, ma dor sanii si sunt putin umflati
- 8menstruatie peste sarcina
- 5se poate sa fii ramas insarcinata?
- 3prezevativ rupt, anticonceptionale = sarcina?
- 5vreau sa stiu daca sunt insarcinata
- 15secretie urat mirositoare
- 6cate sanse sunt sa fi ramas gravida? acum ma obsedeaza acest gand...
- 0sunt insarcinata?
- 4Risc de sarcina la 6 zile dupa prima zi de menstruatie?
- 3sarcina sau premenopauza
- 9Pericol de sarcina?
- 3dereglare hormola sau sarcina?
- 4dupa sex neprotejat, m-am gandit sa iau postinor 2
- 0puteti sa'mi spuneti daca sunt insarcinata?
- 1oare sunt insarcinata daca in loc de menstruatie am scurgeri maronii slab cantitativ?
- 2Prietena mea are intarzieri ale ciclului menstrual de 10 zile
- 1test negativ...posibil insarcinata?
- 1Va rog, ajutati-ma!!! Este vorba de o posibila sarcina?
- 2Sarcina?
- 2Poate fi o sarcina?
Mai multe informații despre: sunt insarcinata? scurgerile vaginale maronii
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: