secretie rosiatica

09-07-2013
ema-pop
Nu este medic/terapeut
ema-pop
Buna ziua
De cateva luni am dureri abdominale, mai ales de vezica atunci cand urinez. O vreme am avut dupa urinare o secretie albicioasa transparenta ca un mucus, nu mai vorbesc de durerile groaznice din timpul ciclului. Ieri dupa urinare a reaparut acea secretie abundenta, dar avea o culoare rozalie, iar azi, tot dupa urinare, o secretie si mai abundenta si mai inchisa la culoare rosiatica. M-am programat la un medic ginecolog abia pe vineri. Precizez ca ciclul l-am avut acum 10 zile iar dupa terminarea ciclului la 5 zile am luat o pastila de rigevidon ca sa-mi decalez ciclul( care oricum nu-mi este regulat, de obicei imi vine mai repede cu o saptamana) pentru ca urmeaza sa plecam in concediu.Atat am luat, o singura pastila. iar din cauza durerilor insuportabile de stomac le-am intrerupt. E posibil ca acea pastila sa-mi deregleze ciclul sau am alte probleme? E posibil ca o infectie vaginala sa dea asemenea secretii rosii sau sangerari?
1 comentarii
0
27-07-2013, ora 11:08
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Sangerarile mici pe care le descrieti pot fi de la pilula de Rigevidon, de aceea cel mai recomandat este sa va prezentati la un consult ginecologic si sa faceti niste analize la urina.

O zi excelenta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secrețiile vaginale
  • Durerea de burtă
  • Scurgere vaginală - ce e normal și ce nu
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  • Durere de burtă
  •