Secretii vaginale

09-05-2012
damil
Nu este medic/terapeut
damil
Buna seara, de ceva vreme aveam niste secretii de culoare alba care uscandu-se devin galbene insotite de mancarime. Am fost le medic si in urma lamei efectuate mi s-a pus urmatorul diagnostic:frecvente epitelii vaginale, relativ frecvente leucocite. frecventa flora cocobacilara, foarte rari spori de candida.Dna dct mi=a prescris sa fc spalaturi cu tanturm rosa 2 pliculete folosind irigatorul, macmiror tabelete :21 buc la 8 ore si macmiror ovule, 12 buc -1 pe zi seara Intrebarea mea este : este nevoie sa faca si prietenul meu tratamentul adica sa ia 21 de tablete de macmiror, dna dct asa mi-a sp.
Va multumesc
1 comentarii
0
10-05-2012, ora 00:53
danacatalina
Nu este medic/terapeut
danacatalina
Da, trebuie sa faca si el tratamentul. Daca nu, la urmatorul contact sexual iei iarasi chiar daca te-ai tratat.
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.