Secretii vaginale (adolescenta)

01-02-2019
XCinevaX
Nu este medic/terapeut
XCinevaX
Buna ziua!Am si eu niste ganduri care ma tot macina.Ideea este ca secretiile mele vaginale sunt foarte abundente.Se intampla in fiecare zi, si de multe ori sunt nevoita sa folosesc tampoane din acelea zilnice.Nu au un miros neplacut.La culoare sunt transparente, putin galbui.I-am tot spus mamei mele, insa imi zice sa nu imi fac griji...Nu doreste sa mergem la doctor(Am 16 ani).Acum cateva luni obisnuiam sa am dureri abdominale iar medicul de familie mi-a recomandat o ecografie, si mi s-a spus ca nu am nicio problema(se gandea ca am racit la ovare).Cel mai probabil acele dureri au fost si pe fond de stres deoarece am avut un deces in familie care m-a afectat destul de mult.
Nu stiu ce sa fac...Am insistat mai mult ca mama sa ma duca la un doctor, dar a tot refuzat.Credeti ca am vreo problema sau nu ar mai trebui sa imi fac griji?
2 comentarii
1
01-02-2019, ora 16:03
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Luati trimitere de la medicul de familie si mergeti la ginecolog sa faceti test secretie, chiar daca aveti 16 ani.
0
02-02-2019, ora 16:32
XCinevaX
Nu este medic/terapeut
XCinevaX
Cum credeti ca o pot convinge pe mama mea sa fie de acord?...cel mai probabil ea nu doreste sa vizitam un ginecolog deoarece sunt virgina...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •