Senzatie de nod in gat

08-03-2019
Marius Cretu
Nu este medic/terapeut
Marius Cretu
Buna ziua, ma numesc marius si am 22 ani. In urma cu aproximativ o luna mi s-a umflat "maseaua" aproape fara nici o durere. Dupa am observata ca aveam o carie destul de urata si langa aceasta carie pe locul la o masea scoasa in urma cu 2 ani am observat o "bubita" cam de marimea unui bob de grau. Vazand aceasta bubita m-am speriat foarte tare, am mers direct la medic. Medicul mi-a prescris 10 zile cu amoxacilina si mi-a recomandat sa merg la dentist. Am luat tratamentul si am mers la dentist, dentistul mi-a zis ca am un chist dentar din cauza la un rest din maseaua scoasa in urma cu 2 ani. Mi-a curatat chistul si cica trebuie sa mi-l mai curete 3 luni cu laserul iar de nu trece sa mi-l opereze si mi a prescris inca 10 zile cu augumentin. Am mai trecut la cateva zile sa verfice cum este si au zis ca este mai bine. Problema este ca de aproximativ o saptamana am o senzatie de "nod" in gat. Mentionez ca nu ma deranjeaza cand inghit si nu il am tot timpul cel mai des dupa jumatatea zilei il simt. Imi este foarte frica sa nu fie cancer si de atunci am ramas si foarte stresat Pofta de mancare am mai multa ca inainte, probabil din cauza ca m am lasat si de fumat. Nodul ar putea fi cancer? Sau o fi rau ca am luat 20 de zile consecutiv antibiotic? Sau sa fie stresul? Astept raspuns. Multumesc anticipat!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce îmi dreg vocea întruna?
  •