senzatie de urinare | Forumul Medical ROmedic

senzatie de urinare

22-09-2010
dorina89
Nu este medic/terapeut
dorina89
Buna ziua. Am 21 ani si de curand am observat o durere persisitenta in zona genitala insotita de o senzatie de urinare, iar atunci cand merg la baie nu se intampla nimic sau urinez foarte putin. Imi poate spune cineva ce poate fi?
2 comentarii
0
26-09-2010, ora 18:55
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Posibil o infectie urinara.mergi la medicul de familie si te va indruma.
0
03-01-2018, ora 00:05
Elisabe
Nu este medic/terapeut
Elisabe
Buna. Am 42 de ani, de 2 ani de zile ma chinui, in urma unei cistite, (dg.de UPU, urinam doar chegulete de sange). In 2014 am fost operata de hemoroizi, metoda clasica, unde nu stiu ce s- a intamplat ca era sa mor...( Am avut reinterventii, hemoragie masiva...) apoi, la un an de zile a aparut problema aceasta. Am consultat diversi urologi, ginecologi, uroculturi lunar, doar cu leucocite, cu < 100 ufc. Cistoscopia releva col vezical sclerozat, am facut si dilatare de uretra, presupunand ca am stenoza dupa sondari. Alti urologi spun ca e vezica hiperactiva, in prezent urmez tratam cronic cu Fokusin, si urinal akut in crize, , viata mea e un calvar, sex nu mai pot face deloc, deoarece, la o ora dupa, tenesmele vezicale si urinarile frecvente ma omoara. Antibiotice nu tolerez, si nu ajuta. Va rog.AJUTOR!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.