Sertralina-pentru anxietate

04-10-2018
Utilizator1085
Nu este medic/terapeut
Utilizator1085
Știe cineva cât timp durează ca Sertralina sa combată anxietatea in totalitate? Iau de doua săptămâni și s-a ameliorat minimal. Mulțumesc
2 comentarii
1
04-10-2018, ora 21:20
Dr. Diaconu Lavinia
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Diaconu Lavinia
Bună seara.

Sertralina este un antidepresiv care își face efectul în 2-4 săptămâni. La unii pacienți efectul poate fi întârziat. Dacă după o luna de tratament nu observați ameliorări, mergeți la medicul curant. Poate fi nevoie de schimbarea schemei de tratament.
0
04-10-2018, ora 21:32
Utilizator1085
Nu este medic/terapeut
Utilizator1085
Va mulțumesc pentru răspuns doamna doctor. As mai avea o întrebare. Eu am făcut o psihoza anul trecut și am luat un an Midora, iar din mai am schimbat pe Abilify și cam de atunci a început anxietatea. Oare e de la Abilify? De asta iau Sertralina și tot nu scap de anxietate când ies din casă.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: