Sertralina-pentru anxietate

04-10-2018
Utilizator1085
Nu este medic/terapeut
Utilizator1085
Știe cineva cât timp durează ca Sertralina sa combată anxietatea in totalitate? Iau de doua săptămâni și s-a ameliorat minimal. Mulțumesc
2 comentarii
1
04-10-2018, ora 21:20
Dr. Diaconu Lavinia
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Diaconu Lavinia
Bună seara.

Sertralina este un antidepresiv care își face efectul în 2-4 săptămâni. La unii pacienți efectul poate fi întârziat. Dacă după o luna de tratament nu observați ameliorări, mergeți la medicul curant. Poate fi nevoie de schimbarea schemei de tratament.
0
04-10-2018, ora 21:32
Utilizator1085
Nu este medic/terapeut
Utilizator1085
Va mulțumesc pentru răspuns doamna doctor. As mai avea o întrebare. Eu am făcut o psihoza anul trecut și am luat un an Midora, iar din mai am schimbat pe Abilify și cam de atunci a început anxietatea. Oare e de la Abilify? De asta iau Sertralina și tot nu scap de anxietate când ies din casă.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomanda un Psihoterapeut sau cauta unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 2500 de terapeuti din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor psihologice, cititi recomandari, va puteti programa online. In plus, exista o sectiune cu o multime de articole interesante si teste psihologice.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Auto-medicația cu medicamente psihotrope - efectele negative ale consumului necontrolat
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.