sexul neprotejat dupa menstruatie

117 comentarii 1 2 3 4
0
24-07-2013, ora 07:53
mirunascutaru
Nu este medic/terapeut
mirunascutaru
buna ziua, am si eu o problema, acum o saptamana in data de 18 am facut sex neprotejat, nu a durat mult, dupa ce am terminat, fara sa ejaculeze, am observat o substante albicioasa, nu sunt sigura daca era sperma, el spune ca nu, m-am spalat imediat m-am asigurat ca nu a ramas nimic acolo, desi putin fusese, de 2 zile am o stare ciudata, putin greata si dureri constante de ovare, dupa calculele mele in 4-5 zile ar trebui sa imi vina menstruatia si eu mereu am stari de pofta, dureri, schimbari de comportament inainte, sa fie oare si acum la fel sau sa imi fac griji? mentionez ca acum o luna am luat pilula de a 2-a zi. Va rog sa imi raspundeti cat mai curand.multumesc
0
08-08-2013, ora 01:31
andrusca1996
Nu este medic/terapeut
andrusca1996
Buna seara ! Am si eu o dilema si totodata am nevoie de un sfat.. Am 17 ani si as vrea sa imi incep viata sexuala.. Si intrebarea mea este : pot avea primul contact sexual fara prezervativ dar sa nu raman insarcinata ? Astept un raspuns cat de cat sigur !.. Va roog ! Multumesc ! :)
0
08-08-2013, ora 14:31
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
nu e sigur deloc, dc vreti fara prezervativ eu nu inteleg??? e acelasi lucru. poti ramane de la primul contact insarcinata...daca nu vei prezervativ ia anticonceptionale megi la family planning sau la ginecolog incepe sa iei din pima zi de menstuatie si poti face sex cat vrei. daca nu iei ac nu prezevativ nu nimic protectie si esti dispusa sa risti sa ramai insarcinata d ela primul contact este alegerea ta.
0
08-08-2013, ora 14:34
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
eu nu te judec insa esti tanara, eu m am protejat cu pezervativ la primul contact, crede-ma nu e mai putin dureros daca faci fara este acelasi lucru plus ca prezervativul te apara de bolile cu transmitere sexuala dar si de o ssarcina nedoita!
0
09-09-2013, ora 06:48
George2809
Nu este medic/terapeut
George2809
Salut, acum 5 ore am facut sex cu prietena mea si nu neam dat seama ca sa rupt prezervativul si am ejaculat in ea, ce trebuie sa fac ca e prima data cand mi sa intamplat asta sper sa fie si ultima, acum nu stiu ce sa fac, ce sanse sunt sa ramana insarcinata ?
Multumesc !
0
09-09-2013, ora 10:33
Bludream
Nu este medic/terapeut
Bludream
Buna ziua,
as dori sa stiu daca este posibila o sarcina in urma unui contact sex neprotejat cu ejaculare in interior in a 4 zi dupa terminarea menstruatiei, mentionez ca de data aceasta menstruatia a durat doar 3 zile fata de normal cand dura 6 zile. Multumesc anticipat!
0
09-09-2013, ora 11:04
AndreiSebi
Nu este medic/terapeut
AndreiSebi
Buna ziua am nevoie urgenta de ajutorul vostru prietena mea e la inceputul vietii sexuale si am avut un contact sexual neprotejat a 3a zi dupa ce i se oprise menstruatia ca sa fim siguri de orice i-am dat pilula de a 2a zi in intervalul de 48 de ore la scurt timp i-a venit menstruatia din nou iar apoi trebuia sa ii vina menstruatia normal peste vreo 10 zile dar a intarziat deja 2 saptamani si acum mi-a zis ca a inceput acum cateva zile o durere de sfarcuri credeti ca este vreun risc sa fie insarcinata?
0
10-09-2013, ora 11:00
Bludream
Nu este medic/terapeut
Bludream
Buna ziua,
as dori sa stiu daca este posibila o sarcina in urma unui contact sex neprotejat cu ejaculare in interior in a 4 zi dupa terminarea menstruatiei, mentionez ca de data aceasta menstruatia a durat doar 3 zile fata de normal cand dura 6 zile. Iar la 3 zile de la contact am observat o pata roz pal pe chilot.Multumesc anticipat!
- See more at: http://forum.romedic.ro/prod/sexul_neprotejat_dupa_menstruatie_05578.html/4#sthash.dRouCfJp.dpuf
0
17-10-2013, ora 12:28
simplu_eu
Nu este medic/terapeut
simplu_eu
buna..spunetzi-mi va rog dak faci dragoste neprotejat in saptamina fertila dar nu in ziua ovulatziei, potzi ramine insarcinata?ms moolt..
0
30-01-2014, ora 22:59
Viorel Viscu
Nu este medic/terapeut
Viorel Viscu
Buna la toti !! Am o intrebare...
Acum cu 29 de zile in urma am avut un act sexual protejat dar, prezervativul sa rupt la o margina, si partenera mea acum pe 26
sa aiba ciclu da se intirzie deamu cu 5 zile, ea acum este racita de citeva zile.. ce poate fi ?? plus la asta ea era dupa ciclu
atunic in a 3 zi cind am avut act sexual... Doresc un raspuns concret nu povesti... Va rog frumos...
0
31-01-2014, ora 12:59
adamancaa
Nu este medic/terapeut
adamancaa
am o intrebare.in luna noiembrie ciclul mi'a venit pe data 24 sau 25..in decembrie, mi'a venit mai devreme...adica pe data de 15 si a durat pana pe data 25( niciodata nu m'a tinut atat;probabil racisem ca am tot umblat imbracata subtire )...pe data de 27 am facut sex neprotejat dar nu si'a dat drumu in mine.si acum tot astept sa'mi vina dar nimic...am dureri de mijloc, ca si cum mi'ar veni dar nimic.normal nu am cum sa raman...nu?
0
05-04-2014, ora 13:01
GutziG
Nu este medic/terapeut
GutziG
Buna, azi noapte am intretinut relatii sexuale cu prietena mea, primul act a durap 30 40 de minute si mi'sa parut ca ejaculez, am scos'o in afara vaginului si da, am ejaculat, insa foarte putin, ideea e ca dupa ce am ejaculat putin am continuat actul sexual, e data de 4 a 5-a iar prietena mea a avut menstruatie pe 16. Care sunt sansele undei sarcini ? Va multumesc.
0
04-05-2014, ora 00:13
mihaiciprian
Nu este medic/terapeut
mihaiciprian
buna seara tuturor as dori si eu un sfat am facut sex neprotejat cu prietena mea a 2 zi dupa ce a avut ciclu terminat mentionez ca au fost mai multe nr dar am ejaculat in exterior dar posibil sa fi ajuns spermatozoizi si in vagin pt ca nu m-am spalat dupa ce incepeam alt nr. intrebarea mea este sa eie pastila de 48 de ore sau este posibil sa nu ramana insarcinata si sa nu mai eie pastila de 48 de ore pt ca ii deregleaza menstruatia.
Mentionez ca are ciclu neregulat 25 - 35 de zile.
0
11-01-2015, ora 03:10
Elizabetha
Nu este medic/terapeut
Elizabetha
Buna, am si eu o intrebare, va rog mult daca ma puteti ajuta. Iau anticonceptionale estinette de 1 an si 4luni. 21 de zile cu 7 zile de pauza. Fara sa-mi dau seama, am luat 2 pastile intr-o zi(cele din ultima saptamana), iar in loc sa le termin vineri, le-am terminat joi. Ciclul mi-a venit duminica(tot timpul imi venea luni) si am facut pauza, dar pastila urmatoare am luat-o din ziua a 9-a(sambata), nu a 8-a cum trebuia.tot sambata dupa 4ore de la administrarea pastilei, am avut raport sexual neprotejat...exista vreun risc de a ramane insarcinata? In tot timpul asta(1an si 4 luni), ciclul a fost regulat.Va multumesc din suflet!
0
05-02-2015, ora 05:46
DeniNutu
Nu este medic/terapeut
DeniNutu
Buna ziua am si eu o problema mia întârziat menstruatia 10 zile imi mai întârzia si în lunile trecute dar câte 2-3 zile nu 10 zile ca în această luna
Am facut 2 teste de sarcina dar au esit ca nu sunt însărcinată care sa fie cauza intarzierei atat de mult?
0
30-04-2015, ora 22:21
marian dan
Nu este medic/terapeut
marian dan
buna. am o intrebare, acum 15 zile am facut sex cu prietena mea neprotejat. exact in timpul acela ia venit si menstruatia. nu mi.am dat drumul in ea dar e posibil sa ramana insarcinata? mentionez ca era si virgina. astept un raspuns urgent va rog. va multumesc!!
0
01-11-2015, ora 11:02
maria claudia
Nu este medic/terapeut
maria claudia
Buna ziua am si eu o nelamurire mia venit ciclu pe 27 ma tinut decat 2 zile apoi am facut sex neprotejat pt k imi doresc un copil apoi a doua zi mia mai curs un pic sange iar seara am mai intretinut iar relatie sexuala neprotejata cu gandul k poate o sa raman insarcinata imi poate spune cineva e posibil sa raman insarcinata
0
09-11-2015, ora 02:12
DeniDnx
Nu este medic/terapeut
DeniDnx
Buna, de puţin timp mi-am început viaţa sexuala mai exact de aproximativ 3/4 luni am facut de fiecare data sex ne protejata uneori si in perioada menstruatiei dar niciodată nu sa terminat in interiorul meu, dar eu tot am senzaţia ca sunt gravida ce e drept burta e puţin mai mărita dar si văd asta de aproximativ 1/2 luni dar pana acum nu sunt schimbări majore, sexul ne protejat sau (foarte putin) in timpul menstruaţiei te poate lasă gravida fara ca băiatul sa se termine in anunţul tău, sunt la început nu stiu prea mult sincer am nevoie de ajutor pentru toată treaba asta
Si as vrea sa adaug acum recent după menstruaţie ce a fost fix pe ziua normala 28 a ţinut aproximativ 4/5 zile după care am observat ca sa terminat in ziua respectiva am avut contact sexual iar cand mergeam la baie uneori in următoarele 3/4 zile am contastat ca aveam scurgeri minore de sânge si rare ce poate însemna va rog ajutaţi-mă
0
29-01-2016, ora 18:10
MariaRoxanaMaria
Nu este medic/terapeut
MariaRoxanaMaria
Buna seara astept cu nerabdare un rasp aseara adica 28-01-2016am intretinut relatii sexuale neprotejate, adica m a penetrat o data si imediat s a retras ptc a simtit ca si da drumul dar nu a facut o, putin mai tarziu am repetat din nou m a penetrat de mai multe ori dar s a retras cu ceva timp pana sa ejaculeze, mentionez ca sunt la 7 zile dupa terminarea menstrei, exista vre un risc de sarcina, sa iau pastila de a 2 zi maine ptc abia la 5 dimineata se implinesc 24 de ore?
0
06-03-2016, ora 08:05
muresanmadalina93
Nu este medic/terapeut
muresanmadalina93
Buna! Am menstra neregulata, sunt luni în care este inexistenta, în general ea durează 5 zile şi vine la un interval mai mare de 28 de zile. Ultima mea menstra a fost pe data de 26, a doua zi după terminarea ei am făcut sex neprotejat cu ejaculare. Ar exista riscul unei posibile sarcini?
0
19-05-2016, ora 15:32
Alina Laslau
Nu este medic/terapeut
Alina Laslau
Buna ziua, am si eu o intrebare.
Pe data de 12:05(joi) mi-a venit menstruatia iar pe 16/05(marti ) mi s-a terminat. Vreau sa stiu pana cand pot sa am un contact sexual fara sa raman insarcinata.
Am inteles ca maxim, 3 zile dupa terminarea menstruatiei.Astazi joi 19.05 este a -3a zi. Are ceva daca o sa am un contact sexual astazi sau maine ?.fiind a 3-a-4a zi..? Ajuta-mia va rog.
0
20-05-2016, ora 16:07
baby by
Nu este medic/terapeut
baby by
am si eu o intrebam am nascut de 5 luni si aseara prieteni meu sia dat drumul in mine dar cand m.am trezit de dimi mia venit ciclu exista posibilitati sa raman gravida ca eu una imi doresc va rog ajutat. ma
0
03-06-2016, ora 22:12
Aurrelia
Nu este medic/terapeut
Aurrelia
Buna seara. Exista posibilitatea sa raman insarcinata daca exista un act sexual dupa menstruatie mai exact la un interval de 1-2 zile dupa menstruatie? Mentionez faptul ca ar fi primul meu contact sexual si am menstruatia neregulata. Multumesc anticipat !
0
10-03-2017, ora 19:27
serlift
Nu este medic/terapeut
serlift
Buna seara, suntem impreuna 3 ani de relatie cu prietena mea va rog imi spuneti detali care este situatie, pe data 1 martie am dat drumu in ea, dupa 13 zile ia venit menstruatie in data de 9 martie si credeti ca ramane insarcinata va rog frumos imi spuneti se poate ramane insarcinata ori nu ramane, da-ti mi un raspuns sa stiu ?
0
29-11-2017, ora 02:11
leelo
Nu este medic/terapeut
leelo
buna sunt un pic panicata am o intrebare iau anticonceptionale novynette continuu de 1 an, am intrerupt administrarea lor cand mi-a venit menstruatia si am facut sex neprotejat cu ejaculare dupa 2 zile de la terminarea menstruatiei, exista riscul sa fii ramas insarcinata? daca incep din nou administrarea lor se poate intampla ceva? daca spermatozoizii raman vii timp de 5 zile iar eu incep administrarea anticonceptionalelor, spermatozoizii... ce se intampla?
0
01-12-2017, ora 17:51
Marinela andreea
Nu este medic/terapeut
Marinela andreea
Buna ziua Eu cred Ca sunt insarcinata dar nu imi pot confirma.am avut prima zi de ciclu pe 13 noiembrie a durat 4 zile apoi pe 20, 24 si 25 am avut Contact sexual neprotejat Acum de Ieri dupa 30 am dureri la ovarre si spate asemenea durerilor menstruale... credeti Ca as putea fi gravida Si mucusul cervical Este Alb branzos Multumesc
0
19-12-2018, ora 01:22
Kati23
Nu este medic/terapeut
Kati23
Buna seara am si eu o intrebare am avut ciclu pe data de 07.12si dupa Cele 3zile de ciclu adica pe 10.12am facut sex neprotejat de doua ori si pe 16.12inca odata si ciclul meu este neregulat trebui sa ma preocup ca am ramas insarcinata astept raspuns multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns
117 comentarii 1 2 3 4

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •