sindromul Cushing

27-06-2008
Edina
Nu este medic/terapeut
Edina
Buna ziua,

Mi s-a depistat in nivel de cortizol foarte mare in sange 650 valorile normale fiind 54 -250.Diagnosticul a fost depresia.
De unde stiu ca nu am sindromul Cushing si medicii au gresit diagnosticul?
2 comentarii
0
28-06-2008, ora 00:00
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Este corect ! Pentru ce simptome ai mers la medic ? Cei care au Cushing sunt obezi, depun grasime pe ceafa, femeilor le cresc mustati..Si in nevroze creste cortizolul dar cu urmarile cunoscute..anxietate si depresie. Am o propunere de tratament(inhibitor de ACTH) pt scaderea lui, am formulat si o intrebare dar nu mi s-a raspuns !
0
01-11-2008, ora 15:57
aridana
Nu este medic/terapeut
aridana
edina si eu am cortizolul mare. e 667 dar valorile la mine scrie inte 25 si 550.oricuym imi fri ca si mi ed e un cushing mai laes ca sunt si obeza.ai ceva vesti ?la tine ce a fost pana la urma?astep t sa vorbim!
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomanda un Psihoterapeut sau cauta unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 2500 de terapeuti din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor psihologice, cititi recomandari, va puteti programa online. In plus, exista o sectiune cu o multime de articole interesante si teste psihologice.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.