Sinuzita
Bună seara domnule doctor. De ceva vreme bănuiesc o sinuzita, date fiind simptomele pe care le am.As vrea insa un diagnostic precis si nu stiu unde si ce investigație este recomandată. Radiografie la nas sau ce ar trebui sa fac sa știu cu exactitate ce am?Vă mulțumesc!
2 comentarii
Medicul de familie stie sa trateze, sa puna diagnostic de sinuzita, In plus, el trebuie sa fie cel mai bun prieten al Dvs- fiind platit per capita- indiferent ca va duceti/ sau nu. El hotaraste un tratament si in cazul esecului, va va trimite la ORL. Nu va iradiati, de fapt nimeni nu are voie sa va faca la cerere rafiografie/ CT, etc… deci cu incredere la MF. El va sta de vorba cu dvs, va afla despre simptome, factori favorizanti, debut, cauze, durata- si va va rezolva. Alegeti calea simpla, normala- nu internet si sfaturi. Succes
Mulțumesc pentru răspuns. Sinuzita am mai mult ca sigur, mi s a drenat de 3 ori intr un an de zile, se infunda nasul și doara foarte rău osul de la nas...nu știu ce ar putea sa mi faca medicul de familie în aceasta situație, însă o sa merg sa văd ce zice, încotro sa o iau.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 7rinosinuzita maxilara cronica
- 82dupa operatia de sinuzita maxilara?
- 9rino sinuzita si deviatie de sept
- 18Sinuzita... Cum folosesc aparatul de aerosoli?
- 37Sinuzita frontala
- 0deviatie de sept | secretii curg gat | sinuzita
- 13Serrapeptaza, o superenzimă care tratează sinuzita, amiloidoza, tromboflebita şi...
- 9am fost diaconsticata cu sinuzita cronica maxilara
- 10rinita cronica hipertrofica si creasta septala dreapta.
- 2Posibila sinuzita?
- 6complicatii sinuzita cronica
- 1Sinuzita?
- 2Sinizita maxilara stanga, etmoidala stanga si sfetnoidala stanga.
- 2Sinuzita
- 1Sinuzita, dureri si junghiuri in corp
- 5DEVIATIE SEPT SINUZITA CRONICA
- 2Nas umflat in partea superioara
- 2CT scan si sinuzita cronica
- 19Sinuzita cronica acutizata
- 1Sinuzita! Probleme
Mai multe informații despre: Sinuzita
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: