sinuzita afecteaza ochii?

40 comentarii 1 2
0
21-01-2016, ora 21:52
Cristina9879
Nu este medic/terapeut
Cristina9879
Dintele este din partea de jos
0
25-01-2016, ora 14:21
cezara56
Nu este medic/terapeut
cezara56
Buna ziua !! Am si eu o problema, daca nu mai multe. Mi se infunda nasul mai ales seara, nu am secretii nazale.Mi se infunda cand o nara cand alta.Toata noaptea trebuie sa ma plimb cu perna de la un capat la altul al patului ca sa mi se desfunde.Nu exista dimineata sa nu ma trezesc cu dureri de cap mai ales fruntea, si cu ochii umflati la pleoape !Nu mai am nici miros.Nu am dureri la presarea anumitor puncte ale fruntii sau de langa nas.
0
25-01-2016, ora 18:52
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. citeste tot ce sa scris pe forum despre rinita vasomotorie
2 consult ORL este obligatoriu... acolo o sa afli un diagnostic si daca sunt sanse sa treaca prin tratament sau e cazul de interventii
0
27-01-2016, ora 19:34
cezara56
Nu este medic/terapeut
cezara56
Va multumesc pentru raspuns. Am citit pe forum mai multe despre rinita vasomotorie si se pare ca asta este diagnosticul!!Poate fi cauza si tensiunea arteriala mare?? Eu sunt hipertensiva si iau mesicamente in acest sens.In orice caz voi merge la ORL pentru consult.
0
28-01-2016, ora 11:06
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da.. hipertensiunea duce la dialatarea vaselor, inclusiv in nas.. a cornetelor nazale
trebuei schimbat regimula limentar
de exclus complet lactatele, mezelurile, dulciurile
de hidrata corect cu apa si ceaiuri
de facut multa miscare
si tot ce o sa spuna medicul ORL sa faceti
0
28-01-2016, ora 22:44
cezara56
Nu este medic/terapeut
cezara56
Multumesc pentru raspuns!!!Va doresc sanatate multa !!
0
20-11-2016, ora 18:36
irina91
Nu este medic/terapeut
irina91
buna seara!As vrea sa va intreb referitor la sinuzita mea de vrio 7 luni tot se repeta, ultima data am tratat o fara antibiotic doar cu sinupret, asist nurofen raceala si rinostop.Acum peste 3 luni de la ultima sinuzita, am racit foarte tare, am baut sinupret dar nasul a curs incontinuu 2 saptamini si iar iau tratament cu antibiotic deja, dar nustiu ce sa fac se repeta in permanenta cu toate ca nu am polipi, pe radiografie dupa ce se curata tot nu este nimic, deviaia mea e foarte mica si mai multi doctori au zis ca nu necesit operatie, am rinita alergica hipertofica.Daca puteti sa imi dati un sfat pentru ca numai stiu ce sa fac.Multumesc
0
21-11-2016, ora 09:02
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
sa mergi al un medic ORL..si sa caute Cauza snuzitei
0
28-01-2018, ora 17:56
Dan flo
Nu este medic/terapeut
Dan flo
Buna seara.acum 2luni eram racit foarte foarte tare.nu am luat decat paracetamol si un sprei nazal cu apa de mare.in aceiasi perioada luam si un antibiótico pentru o dermatita.am inceput sa vad tulbure, ca atunci cand esti mahmur, am facut cam2zile infuzie cu apa si musetel mi sa parut ca imi revin si am renuntat la tot. Am inceput sa vad la fel si de 2luni am ramas cu vedere tulbure, neclar.la un tomografía mia iesit sinusita crónica sinus maxilar stanga cu ocupatie de materie dar au considerat ca poate fi de la antibiotic.de2luni nu mai iau antibiotic, control oftalmologic perfect.rmn fara alte alteratii.am ramas cu aceiasi vedere tulbure, neclara.poate fi sinusita?multumesc.simt doar o durere in spatele ochilor si simt nevoia dupa o perioada de stat la lumina, indiferent de e naturala Sau bec sa pun ochelari de soare sau sa inchid lumina
0
28-01-2018, ora 18:11
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 sinusita crónica sinus maxilar stanga cu ocupatie de materie... suna destul de grav
care a fost parerea medicului ORL ?
2 trebuie facute radiografiii la radacina dintilor de sus de sub sinus ( poate fi sinusita odontogena)
Adaugă un comentariu / răspuns
40 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am sinuzită? - semne și simptome ce susțin diagnosticul
  • Sinuzita a fost asociată cu un risc crescut de boli reumatice
  •