sinuzita.. chiurtaj cu sedare

03-10-2012
dejana
Nu este medic/terapeut
dejana
Buna ziua!
Cosmarul a inceput acum o luna jumate in urma unui chiuretaj facut cu sedare.Dureri de cap in fiecare zi cu junghiuri in tample(in creier), uneori si prin ochi si prin mijlocul creierului, dureri de inima cu junghiuri si in mana.Ekg normal, hemoleucograma nu am facut-o, la sange atrial a iesit doar Ca+ mic.Consult neurologic-trimitere RMN la care rezulatul a fost INCHISTARE LICHIDIANA DE 0, 6 CM LA NIVELUL ETMOIDULUI DR. SI ACUMULARE CU CONTINUT DENS(1, 3 CM) NEGADOFILA IN JUMATATEA POSTERIOARA STG.ETMOIDULUI.Durerea de cap m-a mai lasat dar mi s-a umflat jumate din pleopa inferioara ochiului stang dinspre nas.Pana ajung la un medic Orl as dori si parerea dumneavoastra.
Va multumesc anticipat!
5 comentarii
0
03-10-2012, ora 11:30
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cred ca durerile de cap au fost legate de anestezic si reactiile adberse
nu are nicio legatura cu aceste chisturi
acum cred ca o endoscopie nazala.. ar ajuta la un diagnostic corect..si decizia de a opera acele chisturi endoscopic sau nu
0
04-10-2012, ora 11:33
martina1
Nu este medic/terapeut
martina1
Buna ziua.Acum un an au inceput durerile de cap..dureri in fata si in zone cefei( mai mult niste intepaturi in perioada rece).Am efectuat consult stomatologic, totul a iesit perfect; apoi consult neurologic unde mi s-a recomandat o radiografie in regiunea cervicala..mi s-a pus diagnosticul de:vertebra cervicala supranumerara.Ce poate fi aceasta?este grav d-le doctor???sunt si hipotensiva (dupa 2 cafele ma simt mai bne )..mentionez ca am 21 de ani.
0
04-10-2012, ora 11:47
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cu coloana e cam grav
e nevoei de consult la reumatologie
tensiunea mica poate fi usor normalizata cu
POlen dimineata si 1 fioel de ginseng bauta
0
04-10-2012, ora 11:54
martina1
Nu este medic/terapeut
martina1
Va multumesc mult pt rsp!Ar fi nevoie de kinetoterapie?sau necesita trat medicamentos?sunt ceva probleme la vertebre?mentionez ca am cifoscolioza..Va multumesc
0
04-10-2012, ora 21:00
monicasj
Nu este medic/terapeut
monicasj
Buna seara.De 3 zile ma confrunt cu dureri ingrozitoare cand imi ating nasul si imi este destul de umflat, azi doctorul mi.a zis ca am cornetele inflamate si mi.a prescris tratament cu antibiotic, inhalant si bixtonim.Exista posibilitatea sa cedeze durerea nasului si sa.mi revin sau se ajunge inevitabil la interventie chirurgicala?mentionez ca am sinuzita maxilara.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am sinuzită? - semne și simptome ce susțin diagnosticul
  • Sinuzita a fost asociată cu un risc crescut de boli reumatice
  •