Sinuzita maxilară dreapta

16-01-2018
Claudiaene30
Nu este medic/terapeut
Claudiaene30
Buna ziua, am fost diagnosticata cu sinuzita maxilară dreapta am aflat că aceasta sinuzita s-a făcut datorită premolarului am fost la dentist am făcut extractia măselei și doctorul dentist la sfatul medicului ORL a făcut drenaj pe sinus, a curățat maxilarul deoarece infecția era și pe maxilar după care a cusut si mi-a dat ca tratament Augmentin 1/12 h și accesorii 600, au trecut 3zile de antibiotic dar am încă acele secreții în spatele nasului care nu le pot elimina și sunt foarte deranjate și în gât, am făcut o radiografie de sinusuri care a arătat că sinusul este curat acum întrebarea mea este daca tratamentul este corect și cât timp mai o să am aceste simptome multumesc
2 comentarii
0
16-01-2018, ora 20:51
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 daca sinusul este curat ?? de unde sa luat diagnosticul de sinusita ???
ceva nu se leaga aici
2 secretiile in gat.. pot avea si alte motive ( am mai scris pe forum despre asta)
3 nu pot sa dau nici un sfat concret.. fiindca nu am inteles cauze problemei
4 de unde sunteti?
0
16-01-2018, ora 21:09
Claudiaene30
Nu este medic/terapeut
Claudiaene30
Sunt din București sinuzita maxilară dreapta sa descoperit la spitalul balj prin ecografie de sinusuri am fost la spital din cauza ca aveam dureri de cap scurgeri nazale si aveam ganglionii din spate inflamați ca și tratament atunci am avut diclofenac pastile apă de mare în nas si antibiotic cu Doxacilina.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.