spuneti-mi ce se intampla: sunt insarcinata din nou?

13-01-2009
dienutza005
Nu este medic/terapeut
dienutza005
mi-am inceput viata sexuala de ceva vreme...din pacate am facut cu iubitu meu sex neprotejat am rama si insarcinata de 2 ori si am facut avort...dupa ceva timp am inceput sa iau anticoceptionale si am auzit ca nu sunt bune si le-am intrerupt.timp de un an de zile poate mai bine am facut sex neprotejat si nu am mai ramas insarcinata stau si ma gandesc mai pot face copii? va rog sa-mi raspundeti..
multumesc
6 comentarii
0
13-01-2009, ora 17:10
talida89
Nu este medic/terapeut
talida89
te asteptai iar sa ramai gravida si sa avortezi???? cati copii crezi k poti face intr-un an???? si in primul rand de ce te iei dupa auzite k anticonceptionalele nu sunt bune???? ai fost la medic si ti-a dat anticonceptionale care nu ti-au "priit".??????????aaaaaaa?????????.
dupa doua avorturi cred k si eu k e posibil sa ramai mai greu insarcinata, sau chiar deloc.( poate depinde si la ce medic ai fost si cum a "umblat" pe "acolo" si ti-a facut avortul! se poate sa fi gresit ceva si tu ai de tras acum)
0
13-01-2009, ora 17:22
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
parerea mea este ca talida s-a exprimat cam dur.
Nu este bine sa judecam pe nimeni.
Numai bine si sanatate!
0
13-01-2009, ora 17:48
dienutza005
Nu este medic/terapeut
dienutza005
va multumesc pt sfaturi...nu ma astept sa raman gravida dar ma mira faptul...de la medic am luat anticonceptionale.acuma nu stiu ca a gresi ceva doctoru la avort
0
14-01-2009, ora 12:42
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Stai linistita k vei face copii.
0
14-01-2009, ora 12:43
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Desi sunt fel si fel de cazuri ! Sper ca al tau sa fie unul fericit !
0
14-01-2009, ora 14:05
dienutza005
Nu este medic/terapeut
dienutza005
va multumesc frumos pentru sfaturi.sper sa fie un caz fericit la mine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •