spuneti-mi ce se intampla: sunt insarcinata din nou?

13-01-2009
dienutza005
Nu este medic/terapeut
dienutza005
mi-am inceput viata sexuala de ceva vreme...din pacate am facut cu iubitu meu sex neprotejat am rama si insarcinata de 2 ori si am facut avort...dupa ceva timp am inceput sa iau anticoceptionale si am auzit ca nu sunt bune si le-am intrerupt.timp de un an de zile poate mai bine am facut sex neprotejat si nu am mai ramas insarcinata stau si ma gandesc mai pot face copii? va rog sa-mi raspundeti..
multumesc
6 comentarii
0
13-01-2009, ora 17:10
talida89
Nu este medic/terapeut
talida89
te asteptai iar sa ramai gravida si sa avortezi???? cati copii crezi k poti face intr-un an???? si in primul rand de ce te iei dupa auzite k anticonceptionalele nu sunt bune???? ai fost la medic si ti-a dat anticonceptionale care nu ti-au "priit".??????????aaaaaaa?????????.
dupa doua avorturi cred k si eu k e posibil sa ramai mai greu insarcinata, sau chiar deloc.( poate depinde si la ce medic ai fost si cum a "umblat" pe "acolo" si ti-a facut avortul! se poate sa fi gresit ceva si tu ai de tras acum)
0
13-01-2009, ora 17:22
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
parerea mea este ca talida s-a exprimat cam dur.
Nu este bine sa judecam pe nimeni.
Numai bine si sanatate!
0
13-01-2009, ora 17:48
dienutza005
Nu este medic/terapeut
dienutza005
va multumesc pt sfaturi...nu ma astept sa raman gravida dar ma mira faptul...de la medic am luat anticonceptionale.acuma nu stiu ca a gresi ceva doctoru la avort
0
14-01-2009, ora 12:42
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Stai linistita k vei face copii.
0
14-01-2009, ora 12:43
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Desi sunt fel si fel de cazuri ! Sper ca al tau sa fie unul fericit !
0
14-01-2009, ora 14:05
dienutza005
Nu este medic/terapeut
dienutza005
va multumesc frumos pentru sfaturi.sper sa fie un caz fericit la mine
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.