o intrebare urgenta: pot fi gravida daca prietenul meu a ejaculat in afara?

24-05-2007
nico_XXX
Nu este medic/terapeut
nico_XXX
pot fi gravida daca prietenul meu a ejaculat in afara dar m-a atins in zona valvei, (- nu a avut loc nici un contact propriu zis, ci doar atingere )iar ciclul menstrual a venit a 3-a zi dupa, fara nici un fel de intarziere, eu avand un ciclu regulat de 30 de zile??? am facut un test de sarcina la 2 sapt dupa si a iesit negativ, alte simptome nu au aparut
4 comentarii
0
24-05-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Nu, nu puteţi fi.
0
24-05-2007, ora 00:00
Adriela
Nu este medic/terapeut
Adriela
Buna ziua am si eu o mica intrebare?
In data de 4 aprilie am avut menstruatia iar pe data de 16 am avut contact sexual neprotejat.Acum am sesizat niste scurgeri de sange nu abundente de culoare maronie si ma tot gandesc daca as putea fi insarcinata.Nu am nici un fel de dureri doar cateodata ma mai doare f putin abdomenu.Va rog mult rsp la intrebare si sfatuiti-ma ce ar trebui sa fac!
Va multumesc! Adriela
0
24-05-2007, ora 00:00
Adriela
Nu este medic/terapeut
Adriela
Mai vreau sa adaug ca dupa actul sexual ce l-am avut in luan aprilie pe 3, menstruatia in luna mai a fost normala.Numai ca sesizez aceste pete de sange de culaore maronie si ma sperie f tare!!!
0
24-05-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
In cazul dv ar fi binevenită o consultaţie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •