Stare de inconstienta

15-07-2015
elsa60
Nu este medic/terapeut
elsa60
Buna ziua,
Am o problema ce a aparut acum doua zile si anume: M-am trezit in toiul noptii cu o durere cumplita de cap, parte frontala. Mi se intampla foarte rar, in cazul indigestiilor. Am mers si am fortat starea de voma, de mai multe ori in interval de o ora. M-am trezit la un moment dat cu capul pe parchet, nu stiu cum am ajuns acolo si cat timp am ramas acolo. Am mers in pat si, dupa un timp m-am trezit pe covor. Din nou nu stiu ce s-a intamplat. Dimineata, am constatat ca sunt lovita la ochiul stang, un cucui in frunte si, partial obrazul stang este amortit ca dupa o anestezie stomatologica. Imi amintesc ca am avut ceva dureri dentare pe partea stanga ( nu am probleme stomatologice acolo).Deci, am avut 2 stari de lesin, m-am lovit dar nu stiu cum si cand s-a intamplat asta.Nu stiu de ce persista starea de amorteala la partea stanga a buzei superioare, partea stanga nas si zona de sub ochi.Nu am probleme cardiace, nu consum alcool si nici nu sunt sub altfel de tratament. V-as ramane indatorata pentru un raspuns!
2 comentarii
0
15-07-2015, ora 18:48
Katyella
Nu este medic/terapeut
Katyella
In cel mai 'bun' caz suferi de migrene care se manifesta extrem.
Totusi, dupa ce ai descris tu, personal, te-as indruma sa faci imediat un consult neurologic, RMN- ai descris cateva semne de AVC.
2Durerile dentare' si partea amortita a gurii pot fi... altceva.
Du-te la medicul neurolog, este foarte important sa te prezinti in primele 24 de ore!

PS Vad c-au trecut cele 24 de ore dar e necesar sa vezi un medic. Adica el pe tine.
0
16-07-2015, ora 08:42
elsa60
Nu este medic/terapeut
elsa60
Multumesc pentru raspuns!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
13-01-2023, ora 13:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Neurolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 400 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.