Stimulente periculoase - energizante și romparkin

09-03-2019
Marius1577
Nu este medic/terapeut
Marius1577
Cred că sunt dependent de energizante și chiar și de romparkin!
Daca nu consum in exces mă simt deprimat și somnolent
Apare o exaltare de genul:mi-am făcut rău și în timp o sa îmi distrug inima și sistemul nervos ba chiar și psihicul!
Vreau sa vă întreb cam ce interacțiune exista între energizante romparkin și antidepresiv?
Daca le iau odată pe toate 3 se poate întâmpla ceva rău, dacă da la ce ar trebui să mă aștept?
Am incercat să renunț la energizante dar mie frică de deprimare somnolență.
Îmi poate afecta funcționarea ficatului?
2 comentarii
0
09-03-2019, ora 21:00
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu mai luati Romparkin ca strica cognitia (tampeste).
0
10-03-2019, ora 20:30
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Discutați cu medicul ce v-a recomandat tratamentul orice schimbare de dispoziție. El cunoaște cel mai bine interacțiunile dintre medicamente și vă poate schimba dozele, sau chiar tratamentul, astfel încât să nu mai fie nevoie de energizante.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomanda un Psihoterapeut sau cauta unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 2500 de terapeuti din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor psihologice, cititi recomandari, va puteti programa online. In plus, exista o sectiune cu o multime de articole interesante si teste psihologice.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Genele pot indica persoanele care răspund la tratamentul cu litiu
  • Sucurile în alimentație vă pot scădea șansele de a rămâne însărcinată
  • Xanax - medicamentul care pune viața tinerilor în pericol
  • Auto-medicația cu medicamente psihotrope - efectele negative ale consumului necontrolat
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.