Sunt gravida?

22-08-2011
Mirunacmp
Nu este medic/terapeut
Mirunacmp
Buna ziua.Am 19 ani si pe 15 iulie am avut un contact sexual neprotejat, nu a ejaculat in mine, eram in ziua 21, insa m'am panicat si am luat Escapelle.Ciclul mi-a intarziat 3 zile, insa pe 27 iulie mi-a venit si am luat Harmonet (mai luasem inainte, nu am avut niciun fel de probleme cu ele) si nu mi-a mai trecut, adica am avut un fel de scurgere maronie timp de doua saptamani.Acum 3 zile(19 august) am fost la ginecolog la control, am facut si ecografie transvaginala, mi s-a spus ca e posibil sa fie o dereglare hormonala de la anticonceptionale si ca am un aspect ecogafic normal.A doua zi mi-a venit menstruatia, insa intr-o cantitate mai redusa decat de obicei, dureri de burta nu foarte mari si acum dupa 3 zile aproape mi-a trecut, lucru care m-a cam speriat (de obicei ma tine 7-8 zile si am dureri groaznice).Este posibil ca, totusi, sa fiu insarcinata si sa nu se fi vazut nimic la ecografie?Sau sa am altceva?Este cazul sa mai consult si un alt medic ginecolog?Va multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •