Tâuit in urechea stanga

05-08-2022
Madalin1204
Nu este medic/terapeut
Madalin1204
Buna ziua!
De aproximativ 4zile imi tâuie urechea stanga
Acum 5zile am racit foarte tare, am avut febra, frisoane, nasul foarte infundat, dificultati in respiratie(simteam ca raman fara aer)
Tâuitul sa produs in urma suflarii nasului si de atunci asa a ramas, raceala a mai trecut acum ma simt mult mai bine doar ca am nasul putin infundat, iau antibiotic
Parca simt si o durere in jurul urechilor dimineata cand ma trezesc, iar urechea stanga(cea care tâuie)ma doare putin, am incercat sa bag in deget in ea si sa il misc si apar dureri si cand tin degetul in urechea stanga parca zvacneste asa.
Daca pana luni nu mi se duce tâuitul acela i sa ma duc la un control pentru ca azi nu pot…
Dar stau cu teapa sa nu ramana tâuitul ala, nici nu stiu cum sa il ameliorez ca este foarte stresant, mai ales cand incerc sa adorm…
URECHEA ESTE OARECUM SI INFUNDATA
1 comentarii
0
07-08-2022, ora 10:14
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Un sprey de desfundat nasul
Curățat fie are parte a nasului separat
Nu mai împingi aer forțat spre ureche. Faci mai rau
Evita alimente acre. Acide. Care irita gstul
Pune ceva cald la ureche 15 minute
Luni la ORL.. Obligatoriu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Efectele indirecte ale COVID-19 asupra tinitusului, o condiție comună manifestată prin „țiuit” în urechi, discutate de cercetători
  • Un potențial tratament pentru tinitus, dezvoltat după două decenii de cercetare
  • Tinitusul sau țiuitul în urechi ar putea duce la pierderea auzului? (studiu)
  •