Tenisune destul de mare colesterol mărit

25-09-2021
sadman
Nu este medic/terapeut
sadman
Salutare
25 de ani barbat.
Am câțiva ani de când sufăr de anixetate și probabil de criză de panică dar mai rar dar niciodată nu am luat nici un tratament.Am fost la psihiatru acum câțiva ani în urmă și mi-a zis că am criză de panică și să încerc să trec peste fără tratament.
Anixetate îți crește tensiunea?
Și colesteroul mărit îți crește tensiunea?HDL 86.30 LDL 127, 46 Colesterol total 239.
Când mi-am făcut analizele eram extrem de agitat nustiu dacă are vreo legătură cu colesterolul.
Am 1.80 înălțime 94-95kg dacă mai slăbesc vreo 10 kg tensiunea va mai scădea?
Sunt zile când am tensiunea destul de normala 120, 130, 135 sunt și zile cand am 140 150 155 și nu înțeleg de ce.
De exemplu în această seară mă simt agitat și tensionat sunt puțin răcit și am probleme cu stomacul și am avut tenisune 150 și ceva.Dupa 1ora jumate 140 144 și aia mică 76 și bătăi 63 stând lejer in pat.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: