Testicule lasate?

06-01-2010
Anoni-m
Nu este medic/terapeut
Anoni-m
Buna ziua, am 20 de ani si cam de o luna am observat ca testiculele mele au "cazut" in scrot; mentionez ca nu am dureri si nici viata sexuala nu-mi este afectata.
Multumesc anticipat!
9 comentarii
0
06-01-2010, ora 17:04
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Cum adică au "căzut" în scrot??? În scrot le este locul...la ce te referi, detaliază?
0
06-01-2010, ora 17:07
Anoni-m
Nu este medic/terapeut
Anoni-m
adica sunt destul de lasate si sunt sustinute doar de scrot; din cate am mai auzit nu e normal lucrul asta.
posibil sa fie vreo hernie sau nici nu stiu, ideea e ca le am lasate si nu le-am avut asa mereu
0
06-01-2010, ora 17:07
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
*la ce te referi, detaliază?!
0
06-01-2010, ora 17:17
Anoni-m
Nu este medic/terapeut
Anoni-m
ideea este ca trebuie sa ajung la urolog cat mai curand, lucru care ma sperie...
0
07-01-2010, ora 19:27
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Consultă urologul fără frică, nu te mănâncă!
Toate cele bune şi un 2010 aşa cum ţi-l doreşti.



În speranţa că ţi-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
07-01-2010, ora 20:45
Anoni-m
Nu este medic/terapeut
Anoni-m
Multumesc pentru sfaturi si incurajari!

Sa ai si tu un 2010 plin de bucurii!
0
14-06-2010, ora 00:41
George9
Nu este medic/terapeut
George9
Buna seara am si eu 16 ani si de 5-6 zile am avut o iritatie in zona testiculelor, de la caldura banuiesc si de de 3-4 zile am observat ca testiculele s-au lasat mai mult ca de obicei, nu as vrea sa consult un urolog pentru ca imi este rusine de aceea vreau un raspuns cat mai concret, care ar fi cauza acestei lasari a testiculelor.Va multumesc anticipat.
0
17-11-2010, ora 20:57
Broken Angel
Nu este medic/terapeut
Broken Angel
Am observat de peste 1 an de zile ca mi s-au lasat testiculele destul de mult in scrot si cel stang este lasat mai jos si inaintea lui s-au ingrosat putin venele spermatice care duc la testicul. Am fost la urolog cam pe la sfarsitul anului 2008 si mi-a zis ca as avea funiculita dar am facut tratament cu o crema dar acum am aceleasi probleme. Ce credeti ca tratament este potrivit pt asa ceva. Va multumesc.
0
30-03-2016, ora 00:32
Sergywww
Nu este medic/terapeut
Sergywww
Salut, am și eu o problema care ma tot supăra.. As vrea dacă se poate să-mi răspundă mr.Nick..am văzut că se pricepe destul de mult.. Acum 6 zile am ridicat ceva foarte greu.. Mușchi au putut ridica.. Dar spatele a cedat.. Acum e ok.. Încă mă mai înteapă câteodată dar pot lucra.. Muncesc zi de zi.. 9 ore stand în picioare.. Fiind în altă tara e complicat cu spitalele și medicii... Ok.. Ma inteapa testicolul stâng, foarte des.. Masturbarea o practic când și când.. În tara am prietena, dar aici.. Decât să ajungă iau boli de la altele.. Mai bine.. Nu.. Știti cumva ce as putea avea?tin sa precizez ca nu am avut în trecut intervenții chirurgicale de nici un fel.. Și nu am stat nici măcar o zi în spital.. Poate cumva fi o distorsionare de testicol?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testiculul
  • Lovitură la/în testicule
  •