Tiuit in urechi

06-10-2017
Eugenia.Gia
Nu este medic/terapeut
Eugenia.Gia
Buna ziua.De vreo 2 luni am un tiuit incontinuu in urechi, pa care il aud numai daca este liniste.Ma doare coloana.Am fost la ORL mi a spus ca nu am nimic.Mi a dat Acutil, il iau de ceva timp si nici o ameilorare.Am fost la cardiolog si mi a zis ca nu am nimic la inima.Amandoi doctorii mi au spus ca am spondiloza si de acolo simptomele.Nu stiu ce sa mai iau.Multumesc.
8 comentarii
0
06-10-2017, ora 20:18
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
depinde de varsta, inaltime si KG DVS
trebuie sa stiti ca circulatia cerebrala depinde de calitatea sangelui, care este strans dependenta de starea tractului digestiv, intestinelor..si se face sangele mai gros si mai vascos doar datorita alimentelor si proastei hidratari
0
07-10-2017, ora 09:02
Eugenia.Gia
Nu este medic/terapeut
Eugenia.Gia
Am 34 de ani, 1.62, 48 kg, o fetita de 4 ani.M am programat la un fund de ochi pe 25 ptr ca am miopie, port ochelari.Poate aflu vreun raspuns.O sa ma duc si la neurolog.Sper sa aflu ceva, ptr ca nu ma odihnesc noaptea cum trebuie.Mentionez ca tiuitul a aparut dupa ce am avut o usoara depresie asta vara.Am luat stresclin, vagostabil.Eu sper sa fie totusi de la cervicala, sa nu fie mai grav.Multumesc ptr. raspuns.
0
08-10-2017, ora 15:53
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
48 de Kg e putin
faceti consult la Gastrologie
0
08-01-2018, ora 22:56
Eugenia.Gia
Nu este medic/terapeut
Eugenia.Gia
Buna seara.Revin din nou ptr un sfat.Tiuitul nu a disparut, nu mai am ameteli in schimb. Am fost la neurolog si am facut encefalograma si un test la urechi.Mi a spus ca am o hiperexcitabilitate nervoasa.Mi a dat sa iau calciu si magneziu si betaserc.Am luat o luna jumatate si tiuitul il am in continuare.Inainte eu am luat si Acutil si Gingko Biloba.Nimic.Sa mai contiunui cu betaserc?Sau imi recomandati altceva?Analizele sunt bune.Le am facut pe toate si cele ptr glanda.Multumesc.Va urez un an nou fericit si cu sanatate.
0
09-01-2018, ora 08:43
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
ai fost la gastrologie?
care este rezultatul?
0
10-01-2018, ora 15:25
Eugenia.Gia
Nu este medic/terapeut
Eugenia.Gia
Buna ziua.Nu am mai fost la gastro.M am programat la cardiologie.Sa vedem Va multumesc.O zi bună.
0
10-01-2018, ora 16:08
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
si ce o sa faca cardiologul daca calitatea sângelui e proasta???
am scris romaneste
Calitate sângelui se face in intestine si ficat.. pana nu rezolvi acolo problemele.. nu ai cum sa ai circulatie perfecta
0
10-01-2018, ora 17:20
Eugenia.Gia
Nu este medic/terapeut
Eugenia.Gia
Toate analizele de sange sunt bune.Mi am facut si la ficat si colesterolul si glicemia.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Efectele indirecte ale COVID-19 asupra tinitusului, o condiție comună manifestată prin „țiuit” în urechi, discutate de cercetători
  • Un potențial tratament pentru tinitus, dezvoltat după două decenii de cercetare
  • Tinitusul sau țiuitul în urechi ar putea duce la pierderea auzului? (studiu)
  •