totul despre menopauza

23-05-2010
gabi67
Nu este medic/terapeut
gabi67
bufeuri (calde si reci), indispozitii, teama, imbatranire, toate simptomele posibile la instalare si bolile ce survin
3 comentarii
0
23-05-2010, ora 23:16
gabi67
Nu este medic/terapeut
gabi67
De doi ani am simptome de menopauza, adica la 39 de ani, la inceput aveam perioade lungi de ciclu menstrual, adica si timp de 2 luni, apoi au disparut timp de 6 luni, au revenit iara 2 luni si apoi nimicau trecut de atunci 8 luni, eu ma simt tot mai rau, vreau sa purtam o discutie pe tema asta, nu sunt in Romania si imi e foarte greu sa pot explica tot ceea ce simt.A m tot citit pe net tot ce am gasit despre simntome, dar nicaieri nu am gasit "BUFEURI RECI", eu le am des, mai des decat cele calde, am dureri si in"ceafa", imi ingheta mainile si picioarele mai rau ca inainte, transpir foarte mult atunci cad apar aceste bufeuri reci, intreg corpul mi se inunda, efectic imi curge apa pe mine.
0
28-04-2012, ora 20:58
MarianaPetre
Nu este medic/terapeut
MarianaPetre
Draga Gabi si eu am aceleasi sintome, este penibil sa transpiri si la cateva minute sa-ti fie frig.Nu am luat nimic deoarece astept rezultatul la analize, nu stiu ce sa fac
0
29-04-2012, ora 10:42
gabi67
Nu este medic/terapeut
gabi67
Am fost la medic si eu aici in Spania, dar mi s-a spus ca cel mai indicat este sa nu iei nimic, sunt curioasa ce ti s-a spus tie, acum dupa 5 ani inca le am dese (bufeurile)starile de depresie sunt active, nu vor sa plece, astept raspunsul tau, mersi mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Menopauza si tulburarile psihice
  • Ce este premenopauza - perimenopauza?
  • Sexul la vârsta menopauzei
  • Ce este uscăciunea vaginală?
  • Instalarea târzie a menstruației și menopauzei asociată cu prelungirea duratei de viață
  • Suplimentele de calciu ar putea crește riscul de demență la femei
  •