transpiratie abundenta chiar daca e iarna sau vara

16-05-2008
marvas83
Nu este medic/terapeut
marvas83
transpir foarte tare chiar daca e iarna sau vara, antiperspirantul nu ma ajuta prea tare dar ce imi este foarte incomod este transpiratia picioarelor cu un miros neplacut.Va rog mult sa imi dati cateva solutii.merci
5 comentarii
0
16-05-2008, ora 00:00
Dr. Stela Tirneci
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti, sector 1
Dr. Stela Tirneci
Puteti face toxina botulinica pentru hiperhidroza pe care o aveti.
Toate cele bune.
0
17-05-2008, ora 00:00
mih
Nu este medic/terapeut
mih
Ar trebui sa incerci tinctura de salvie. La mine functioneaza.
0
18-05-2008, ora 00:00
marvas83
Nu este medic/terapeut
marvas83
Unde gasesc tinctura de salvie?cum trebuie sa procedez?
0
18-05-2008, ora 00:00
mih
Nu este medic/terapeut
mih
Tinctura se gaseste la plafar.Cred ca trebuie sa iei 20 picaturi de 3 ori pe zi.
0
19-05-2008, ora 00:00
lumynys
Nu este medic/terapeut
lumynys
si eu transpir destul de urit si mi-e jena pe timp de iarna cind am brobonele de transpiratie pe fata! din pacate nu te pot ajuta cu nici un sfat deoarece nici eu nu am primit! ma intereseaza f mult acest subiect! multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

13-09-2017, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Varicoline
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce unii oameni transpiră mai mult decât alții
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.