tremor maini cam de un an, in special cand fac miscari fine si de precizie

15-10-2009
P Tudor
Nu este medic/terapeut
P Tudor
Buna ziua
Am 27 ani si am remarcat in ultima perioada(apox un an) o accentuare a tremorului mainilor atunci cand intentionez sa fac miscari mai fine si de precizie.Nu este un tremor fin ci cu o amplitudine destul de mare si am remarcat o crestere in intensitate atunci cand sunt pusa in situatii stresante sau noi si cand alte persoane in supavegheaza actiunile.
Mentionez ca a existat mai dintotdeauna dar nu m-a deranjta chiar in asa masura incat sa ma impiedice sa desfasor activitatea profesionala, care in acste moment implica miscari de genul celor descrise mai sus.
Mi-am facut teste pt hipertiroidie, care stiam ca poate da astfel de simptome si sunt normale.
Ce ma sfatuiti sa fac in continuare?
5 comentarii
0
15-10-2009, ora 12:52
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Mergeti la un medic homeopat cu experienta care va poate ajuta precis, efectiv si fara efecte adverse.
0
15-10-2009, ora 13:23
P Tudor
Nu este medic/terapeut
P Tudor
V-a sfi recunsocatoare pt un raspuns ceva mai concret, eventual un nume, o adresa pt ca sunt deja foarte dezorientata si obosita de aceste cautari care nu au avut nici o solutie favorabilaSi f f afectata pesonal si profesional
0
15-10-2009, ora 15:30
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
In ce oras locuiti ?
0
15-10-2009, ora 15:33
P Tudor
Nu este medic/terapeut
P Tudor
Imi cer scuze ca nu am mentionat, era necesat pt cererea pe care am facut-o.
Locuiesc in Bucuresti
Multumesc
0
15-10-2009, ora 16:42
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Mergeti la doctorul Cadar Sorin Dan. Poate fi gasit la Centrul Medical "Bio-Medica Prestige", Calea Floreasca nr. 111-113, Bucuresti, tel. (+4021)311.77.93-97, e-mail: office@bio-medica.ro".
Faceti-va programare din timp caci e cam coada la dansul dupa cate am auzit.

Exista insa si remedii homeopate paleative pt. ce aveti si care actioneaza bine si pot fi usor gasite - in caz ca dureaza prea mult pana ajungeti la doctor. Daca imi spuneti ceva mai multe (folositi mesajul privat) va pot numi unul sau doua pe care le puteti incerca.

Va recomand in primul rand sa va lasati de cafea si orice lucru cu cofeina (antinevralgice multe, cola, ciocolata, ceai negru) daca cumva le folositi.
Cofeina produce sau accelereaza astfel de simptome si este cauza nr. 1 la 80% din afectiunile nervoase la femei !

Daca stiti engleza cititi aici :
www.caffeineweb.com/?p=15

"Caffeine-induced psychosis, whether it be delirium, manic depression, schizophrenia, or merely an anxiety syndrome, in most cases will be hard to differentiate from organic or non-organic psychoses...
as anxiety, manic depression, schizophrenia.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: