Tremuratul mainilor

12-11-2014
Remusn1
Nu este medic/terapeut
Remusn1
Am fost la un Centru Medical pentru a-mi face analizele medicale periodice(anuale), trimis fiind de catre societatea la care lucrez ca si agent de paza inarmat, cu o solicitare in acest sens.Acolo am trecut de toate examenele, dar la cabinetul de neuro medicul respectiv mi-a spus ca am o problema cu tremuratul mainilor si ca nu-mi poate pune parafa in situatia data.Am fost insotit de catre acelasi medic la cabinetul psihiatric unde, in prezenta celor doi medici, mi-am ridicat din nou mainile in fata, cu degetele desfacute.Constatand si medicul psihiatru acel tremurat usor al mainilor, acesta mi-a pus o serie de intrebari referitoare la consumul de alcool, iar la final mi-a spus ca tremuratul mainilor se datoreaza consumului de alcool, desi raspunsurile mele sincere au fost ca NU consum decat in mod ocazional bere si foarte rar vin.Urmeaza acum sa revin peste cateva zile pentru a mi se reia acest control la aceleasi cabinete.Mentionez ca este pentru prima data cand mi se depisteaza un astfel de tremur si ca fumez cel putin un pachet de tigari pe zi si una sau doua cafele.Informandu-ma de la ceilalti colegi, am aflat ca si altii au fost in situatia mea(cu acelasi set de intrebari din partea celor doi medici, la acelasi centru medical).Acestia si-au rezolvat 'problema' apeland la alte centre medicale unde si-au reluat analizele medicale platind costul aferent, trecand cu bine peste toate examenele medicale.Intebarea este:cat de relative sant aceste analize medicale, daca intr-un loc nu le poti obtine, iar in altele nu este nicio problema?Va multumesc anticipat.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: