Tulburare de conversie/somatoforma Tratament va rog?

09-09-2020
Lorexxxxx
Nu este medic/terapeut
Lorexxxxx
De vreo cateva zile simt ca se ma balansez ca obiectele se balanseaza ca un fel de vertij de ameteala, imi tremura mereu capul, cu tremorul capului am avut mai demult in 2015, dar de vreo cateva zile nu stiu ce se întâmplă cu mine .Mie frica de senzatii fizice am de ameteala permanenta...Cred ca am nevoie si de o medicatie psihiatrica
3 comentarii
1
09-09-2020, ora 23:15
Dr. Diaconu Lavinia
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Diaconu Lavinia
Buna seara.

Va recomand sa mergeti la un medic psihiatru sau psiholog cu experienta. În urma.unei evaluări complete o sa.se stabilească dacă aveți nevoie de medicatie.
1
17-09-2020, ora 11:46
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Un consult orl si neurologic ati făcut?
0
18-09-2020, ora 10:46
Lorexxxxx
Nu este medic/terapeut
Lorexxxxx
Buna ziua, urmează să mă duc la un consult neurologic, pe mine ma deranjează senzatia asta de plutire am mereu senzatia ca lucrurile din jur se balanseaza, sunt si foarte obosită, înainte de simtomele astea am avut si derealiare si senzatii ciudate.Senzatia asta ca lucrurile se balanseaza ma deranjează nu este ca un vertij propriu zis sau ca o ameteala...Nu stiu ce sa fac ma simt la capătul puterilor am incercat sa ignor această senzatie dar nu trece:(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  • Legătura dintre amețeală și COVID-19: unul din zece pacienți infectați cu virusul SARS-CoV-2 prezintă amețeală
  • Ameţeli în timpul somnului (înainte să adormi) - cauze posibile
  • Terapia fizică poate scădea riscul de accidentare cazată de amețeală
  • Amețeala - un simptom asiciat cu un risc crescut de deces
  •