tumora col uterin

01-06-2013
katey
Nu este medic/terapeut
katey
Buna,

Problema mea e mai delicata, acum 2 luni mi-am facut o eco-transvaginala, anume: la jonctiunea col-istm, pe versantul P, imagine hiperecogena usor neomogena 2, 3/2, 2/1, 5, relativ bine delimitata, nu se poate aprecia vascularizatia.

De aprox 1 luna de zile, imi amorteste piciorul stang din cauza asta, si am dureri insuportabile in locul respectiv.

Suport aceste dureri din cauza problemelor financiare, deoarece eu nu sunt din Buc., m-am mutat aici recent, nu am medic de fam. aici, nimic.

Mentionez ca am asigurare, am 25 de ani

Daca ma prezint la urgente ma primeste, si daca da, unde anume sa ma prezint, la ce spital? Durerile sunt tot mai insuportabile :(

Va multumesc.
4 comentarii
0
01-06-2013, ora 20:40
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Este o urgenta sa mergi la medic! Sigur ca te primeste la un spital de urgenta sa-ti faca investigatii, poti merge la Floreasca sau Universitar. Nu mai amana, ai o problema ce poate fi foarte serioasa, trebuie sa te tratezi, fie chirurgical, fie cum ti se recomanda in urma analizelor si controlului.
Sanatate si nu te negliza nici o zi in plus! Ma mir ca medicul nu ti-a spus asta.
0
01-06-2013, ora 21:05
katey
Nu este medic/terapeut
katey
Mutumesc pt raspuns Teodora! Nu m-am prezentat la urgente sincer pt ca fara banuti si fara o trimitere de la med. de familie.. eram sigura ca in situatia asta nu ma va primi nimeni.
Mi-am facut analizele la un spital privat iar doamna respectiva avea un comportament pasiv fata de situatia mea, incat am crezut ca nu-i nimic serios.
O sa ma prezint atunci la spital.
Multumesc!
0
01-06-2013, ora 21:09
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Mergi cu tot curajul si nici sa nu iei in seama daca vezi vreo fata acra. E vorba de sanatatea ta si nimic altceva sa nu te intereseze. Poate iti scoate in cale Domnul si vreun om medic si sunt inca destui.
Du-te la camera de garda cu analiza, spune ca ai dureri de nu poti sta acasa si nu ti-a spus nimeni ce ai de fapt.
Sa auzim de bine!
0
23-06-2013, ora 18:41
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Mi-am adus aminte de tine.
Cum te simti? Ai rezolvat problema pe care o aveai? E totul bine?
Sper sa fie cat mai bine si sa fi trecut de stresul in care erai cand am dialogat aici.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: