tuse seaca de aprox. 2 ani

25-11-2009
claudytza1
Nu este medic/terapeut
claudytza1
buna ziua..as vrea sa mi se raspunda si mie l o intrebare.am o tuse seaca de aproape 2 ani kre nu imi trece.am mers la diversi medici si mi sa spus k am o iritatie in gat?mi-am faqt analize si mi-au iesit bune..doar VSH-ul putin marit?pot avea cancer in gat?va rog raspundetimi
3 comentarii
0
25-11-2009, ora 17:56
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cred ca ai o problema la tractul digestiv.. si acest fapt mentine iritatia faringiana.
ai nevoie de un regim alimentar si un tratament la Gastrologie!
0
25-11-2009, ora 20:32
claudytza1
Nu este medic/terapeut
claudytza1
multumesc mult pt raspuns.chiar imi faceam griji
0
24-11-2012, ora 01:30
hardutza
Nu este medic/terapeut
hardutza
Buna ziua domnul dr,
de doua luni si ceva am o tuse seaca cu senzatie de uscaciune si gadilare la gat.Nu mai stiu ce sa iau.Am fost racita, avut o gripa care a inceput cu tusea seaca a trecut gripa si am ramas cu tusea.Dr mi-a dat codeina si omniprozol, ca aveam in cosul pieptului si arsuri dar nu mi-a trecut. am facut endoscopie astazi si nu mi-a gasit nimic.Mi-a mai prescris doxacilina, dar sincer am excese de tuse iritativa seara si in timpul noptii, ziua foarte putin se manifesta, nu mai stiu ce sa iau, ce as putea lua extra sa calmeze si sa pot dormi.
Nici nu prea stiu ce am exact, dr m-a intrebat daca am persoane cu astm in familie, din cate stiu eu nu( dar eu sunt fumatoare), apoi mi-a zis ca poate fi o bacterie ca e anotimpul.
Dumneavoastra ce parerea aveti ce ar putea fi si ce sa mai incerc sa fac.
Va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: