Umflatura Anus

24-01-2021
diana2000
Nu este medic/terapeut
diana2000
Buna seara. De 2 zile mi-a aprut o umflatura care pare sa iese din anus, si este mai mare putin decat un bob de fasole. Este umflat, este mov intr-o parte spre negru. Este foarte rosu se vede sangele de parca acum ar exploda... Ce ar putea sa fie? Nu stiu cum sa ma documentez mai mult. Am folosit nidoflor si augumentin antibiotic, crezand ca este o infectie ceva, dar fara rezolvare.

Imi cer scuze pentru exprimare, dar ma doare foarte tare si nu pot nici sa fac miscare prea multa. Va multumesc
2 comentarii
0
24-01-2021, ora 16:47
Dr. Albu Laura
Dermatovenerologie, Cluj-Napoca
Dr. Albu Laura
Ar putea fi un hemoroid trombozat. Luati Detralex 3x2cp/zi 4 zile, apoi 2x2cp/zi 4 zile si mergeti la medic pt confirmare.
0
24-01-2021, ora 20:32
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Aveti hemoroizi si nu va trece repede, NU mai mincati condimentat si picant inclusiv ciapa cruda aceasta mie-mi produce mereu hemoroizi si am observat ca de cind nu mai maninc nu mai am. Acum ca sa scapati mai repede faceti ciai de galbenele mai mult si faceti bai de sezut intr-un lighian mai mare, stati in asa fel sa fie in contact permanent si mereu puneti cite o cana fierbinte , repetati de 2 ori pe zi cam o saptamina pina trece.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.