umflaturi lob ureche si dupa

01-02-2010
roococococ
Nu este medic/terapeut
roococococ
de la 13 ani am niste ganglioni umflati pe partile laterale ale gatului dar cam in 2 ani au trecut mai am dkt la inghinale dar si aceia au mai trecut putin dar in schimb miau aparut IN ambii lobi ai urechilor niste umflaturi care dak apesi putin mai tare dor si chiar mam lovit de cateva ori si mau durut extraordinar de tare + ca sau umflat si dupa catva timp revin la forma normala chiar au fost cateva zile in care aproape ca nu mai aveam umflaturile si inca un lucru in spatele lobiilor urechilor miau aparut 2 umflaturi foarte putin mobile care la palpare par sa aiba un fel de lichid (eu cred cai puroi sau nus f sigur) nu port cercei... si la fel si umflaturile dupa urechi dor putin si cateodata se umfla cateodata aproape ca dispar si tot asa... iar ganglionii carei aveam nu ma dureau deloc si nu ma dor nici cei care au mai ramas de la picioar de exemplu... am facut analize de sange chiar si sida si nam nimic nam alergii sau asa ceva de genu
P.s : miam adus aminte pe lobul urechii drepte mai ales se mai fac coji asa care dak dau putin cu apa nu mai am nimic
10 comentarii
0
01-02-2010, ora 19:12
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
din cele relatate reese ca ai probleme cu metabolizmul si cu calitatea pielii si a glandelor sudorifice si sebacee !
trebue sate vada la dermatologie...
deasemenea trebue sa schimbi ceva in alimentatie, obligatoriu!!!
0
02-02-2010, ora 20:31
roococococ
Nu este medic/terapeut
roococococ
ce are trebui sa schimb in alimentatie sau mai bine spus ce recomandati sa fac pentru a scapa cel putin de problemele din jurul urechii...
0
02-02-2010, ora 20:34
roococococ
Nu este medic/terapeut
roococococ
mai am de adaugat ceva eu mananc foarte mult si sunt slab diferenta de la greutate la inaltime este cam de 16-18kg
0
02-02-2010, ora 20:35
roococococ
Nu este medic/terapeut
roococococ
si inca un lucru offf ca un pot edita... vorbesc foarte mult la calculator stau in medie pe zi 4-10ore cu castile pe urechi se poate sa fie de la ele ? acest lucrur il fac cam de 3 ani...
0
03-02-2010, ora 10:39
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pentru ati recomanda ceva regim.. trebue sa te cunosc sa te consult si sa vorbim.
daca nu poti sa vii la pascani. cauta un medic naturist acolo !
0
29-05-2010, ora 14:15
elenapanteru
Nu este medic/terapeut
elenapanteru
Baiatul meu are un ganglion dupa ureche de cand era f. mic. Acum are aproape 20 ani.
Ingrjorarea mea este ca acum ganglionul pare a fi putin mobil comparativ cu trecutul. Nu-l doare, este de marimea unui bob de mazare, Am avut impresia ca asa este constructia lui, dar acum am vazut ca de fapt este o mica umflatura putin mobila. Pana acum nu s-a manifestat asa. VA ROG DATI-MI UN RASPUNS! Ce ar putea sa fie?
0
29-05-2010, ora 21:14
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nimic care sa va ingrijoreze...
0
30-05-2010, ora 21:28
elenapanteru
Nu este medic/terapeut
elenapanteru
va multumesc pentru raspuns, dar as dori sa stiu daca va disparea cu timpul...
0
30-05-2010, ora 23:50
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cum credeti ca eu pot sa stiu asta?
si la Ce var ajuta sa stiti acest lucru???
au trecut 20 de ani de cand il are.
0
30-03-2012, ora 15:31
ankuzza
Nu este medic/terapeut
ankuzza
buna ziua, de 3 zile am observat langa tampla, exact langa "zgarciul" urechii, o umflatura mica. este mobil din cate observ, si tare, dar nu ma doare decat daca apas mai tare.e cazul sa ma duc la un control de acum, sau sa mai astept ?posibilitatea unui cos sub piele o exclud, pentru ca este f tare si nedureros.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.