Ureche infundata

11-07-2021
Andreikt
Nu este medic/terapeut
Andreikt
Buna ziua. De o saptamana imi simt cumva urechea infundata. Am asa o senzatie de parca pe partea stanga am o pelicula si o tine ceva sa nu se aeriseasca. In februarie am facut operatia de cauterizare a cornetelor nazale. Acum cred ca de la o raceala ca simt si niste fiori reci in cap ma simt mai infundat si cumva cand dorm ma aud cum sforai. Am spalat cu apa de mare nasul, am pus vibrocil da nu simt ceva anume. Azi am inceput cu colargol. Ma puteti ajuta cu un sfat sau cum sa procedez ca m am saturat de problema asta
6 comentarii
0
11-07-2021, ora 15:38
Andreikt
Nu este medic/terapeut
Andreikt
Vreau sa mai mentionez ca ma doare capul, la fata sunt palid si mi se inrosrsc urechile si ma iau si transpiratiile. Fac cumva un atac de panica cind simt urechea infundata
0
11-07-2021, ora 20:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. Varsta, sex, inaltime si cate KG ai???
2.. ai citit pe forum ca rinta hipertrofica are ca si cauza un reflux gastro eosfagian in somn..si degeaba ai operat cornetele daca nu schimbi stilul alimentar si nu tratezi refluxul ?
3 ce mentionezi( doare capul, la fata sunt palid si mi se inrosrsc urechile si ma iau si transpiratiile ) sunt semne clare de o Digstie proasta care afecteaza calitatea sangelui si calitatea limfei
4 acum urechea poate fi infundata pe exterior de un dop de cerumen sau cel mai probabil ai continuat sa faci reflux in somn..si acidul gastri a inflamat far9ionmgelșe pana sus in rinofaringe unde a infundat si trompa lui Eustache
0
11-07-2021, ora 20:27
Andreikt
Nu este medic/terapeut
Andreikt
31 ani. 1.83m.128kg. Voi cauta sa citesc despre reflux.
Imi recomandati ca acuma sa iau betaserc ?
0
12-07-2021, ora 01:05
Dr. Ioana Voda
ORL - Otorinolaringologie, Bucuresti
Dr. Ioana Voda
Recomand sa va duceti la medic specializat si sa nu mai cereti pareri dupa spusele Dvs! Va automedicati si mai sunteti si suparat?
0
12-07-2021, ora 08:29
Andreikt
Nu este medic/terapeut
Andreikt
Doamna doctor, fiti sigura ca voi consulta un medic. Dar si parerea domnului doctor esti bine venita. O zi frumoasa
0
12-07-2021, ora 09:06
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
oooooooooo 128 de KG. asta inseamna intestine intoxicate, ficat gras, burta m, are..care sigur in somn.. impinge acidul gastric in sus
un intestin intoxicat. plin de garsimi.. e o piedica seriooasa si in calea absorbtiei medicamentelor...
poti sa ei si amma betasercului si sermionului... dar nu ai nici o garantie ca ele ajung si in sange pana nu inveti sa te alimentezi corect si sa tratezi inflamatiile de pe tractul digestiv
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.