Urechi infundate de mai bine de o luna

01-08-2014
raullik07
Nu este medic/terapeut
raullik07
Buna! Am 17 ani, iar de mai bine de o luna imi sunt infundate ambele urechi.Marti am mers la medicul de familie care mi-a prescris cuminol (2/zi), ketonal (1/zi) si picaturi nazale biorinil(1 puf in fiecare nara de 3ori pe zi).
Miercuri a inceput sa ma doara urechea stanga atunci cand inchid maxilarul complet, sau cand il misc spre urechea stanga, urechea dreapta e doar infundata..Aseara am simtit niste zgomote in urechea stanga in timp ce mancam, dar precizez durerile cand misc maxilarul nu sunt asa puternice ca si miercuri! Ce poate sa fie?
2 comentarii
0
01-08-2014, ora 10:44
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. sa uitat medicul de familie cu otoscopul in ureche?
2 nu cred ca este corecxt sa ei un tratament de la medicul de familie fara sa stii ce problema ai la ureche
3 un tratament corect pentru boli nas, gat, urechi.. poate administar numai un medic ORL.. care face 6 ani specializarea pentru asa ceva
0
01-08-2014, ora 11:26
raullik07
Nu este medic/terapeut
raullik07
Nu s-a uitat cu otoscopul pentru ca nu are..a zis sa-i explic ce simt si asa mi-a dat tratamentul...As dori sa stiu ce am, oricum cred ca voi pleca la orl..azi a zis sa plec la el la consult(doctorul de familie)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Urechi înfundate
  •