urechi infundate si pierderi de echilibru

23-04-2010
razvy1980
Nu este medic/terapeut
razvy1980
buna ziua. am 29 de ani sunt din ploiesti si de 2 luni de zile urechea stanga se infunda periodic. am fost la medic orl si dupa consult mi-a zis ca nu am dop de ceara urechea fiind curata dar am deviatie de sept si asta ar cauza infundarea urechii. Nu mi-a prescris nici-un tratament Mentionez ca daca luam o pastila de antinevralgic aceasta simptoma disparea. acum cateva zile am avut o stare de ameteala puternica in conditiile in care urechea e infundata. La camera de garda doctorul a spus ca principala cauza ar putea fi urechea ( ea afectand centru de echilibru, cred ). Ce analize ar trebuii fac ? Credeti ca deviatia de sept este cauza problemelor?va multumesc
3 comentarii
0
23-04-2010, ora 23:47
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Daca vrei sa te vindeci trebuie sa eviti ORL-isti caci daca de 2 luni de zile nu te.au rezolvat si ai deja si ameteli nu te vor ajuta nici pe mai departe. Mergi la un medic homeopat, caci astfel de probleme se vindeca foarte usor cu homeopatia. De la medicamente chimice iti periclitezi auzul si sanatatea.
0
24-04-2010, ora 09:29
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
în mod normal ar trebui să te operezi de deviaţie de sept şi se rezolva şi problemele cu urechea- cauta un ORL-ist bun
0
24-04-2010, ora 12:42
razvy1980
Nu este medic/terapeut
razvy1980
aveti o recomandare, cunoasteti un doctor bun, in prahova?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Urechi înfundate
  •