Uscaciune nas si gat

09-05-2016
Mirunyk
Nu este medic/terapeut
Mirunyk
Poate ma ajuta si pe mine cineva sa anteleg ce am.Ieri dintro data mi sa uscat gatul si nasul si an gat o secretie f uscata de nedezlipit care ami schimba si vocea .An ancercarea de ami elibera gatul si ami drege vocea ma apucat o usturime an gat ca abia mai puteam respira.Ideea este ca nu ma doare an gat si nu am nimic altceva care sa mi indice o raceala dar nici cu reflux esofagian nu am probleme.
4 comentarii
0
09-05-2016, ora 11:18
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
uscaciunea mucoaselor poate sa arate
faptul ca sa gresit ceva in regimul alimentar si sa ceclansat un roces inflamator pe tot tractul digestiv
faptul ca nu a fost o hidratarea corecta sau s-au consumat bautri care dezhidrateaza.. cafea, alcool.
poate sa puna întrebarea unui diabet zaharat
0
09-05-2016, ora 15:50
Mirunyk
Nu este medic/terapeut
Mirunyk
Am 42 de ani si 49 kg dar o sa iau an calcul o glicemie ansa am stat si mam gandit ca am resimtit an gat aerul ffff rece ca o arsura apoi am fumat si ma usturat f tare.Am citit postarile dvoastra si miam cumparat voseptol si vit a iar farmacista a mai adaugat un sirop herbion de iedera si bucosept dar am folosit multi ani vit a la nevoie si acum ma ustura rau si pe nas si an gat cand o folosesc si da recunosc nu beau apa si nu prea am pofta de mancare
0
09-05-2016, ora 21:02
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
daca o floare din ghiveci.. nu o uzi..se usuca...
cam spre asta te indrepti...
bine ca nu uiti sa fumezi.. restul nu mai conteaza...
0
10-05-2016, ora 13:26
Mirunyk
Nu este medic/terapeut
Mirunyk
Da.stiu ca merit sa ma certati si ami aplec capul nu am reusit sa ma las de fumat niciodata duoa multe ancercari iar despre hrana si apa nu stiu dc nu intra am trecut prin necazuri care nu stiu dk altii le trec an zece vieti nu caut scuze ansa am simtit nevoia sa va dau explicatii deja ma uit cu ciuda la pachetul de tigari si ancerc sa fac ceva pt mn multumesc mult dle doctor
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: