Usturime permanenta canal urinar(uretra)

59 comentarii 1 2
0
27-09-2021, ora 22:05
Styleguy
Nu este medic/terapeut
Styleguy
Salut, am avut probabil o infectie care nu a fost niciodata depistata la analize repetate in tara si in strainatate. Printre simptome pe langa usturime si urinari dese au aparut si dureri de prostata.Am facut zeci de tratamente cu diverse antibiotice si paracetamol pentru dureri.Am luat Azitrox, Doxiciclina, Ciproflixacina, Ofloxacina, etc, dar in afara de o usoara ameliorare, nu s-a intamplat mare lucru si Nu am scapat de problema. La ultimul control medical, doctorul mi-a recomandat un tratament cu bacteriofagi din Russia, am luat tratamentul timp 2 saptamani cate un flacon la 8 ore si s-a imbunatatit urinarea si nu mai am usturimi. Impartasesc cu voi aceasta informatie, poate va ajuta! Sānātate maxima!
0
02-11-2021, ora 15:25
John12345
Nu este medic/terapeut
John12345
Ceva mai multe detalii?cum putem procura acest tratament?Multumesc!
0
02-11-2021, ora 15:30
John12345
Nu este medic/terapeut
John12345
Inca nu am reusit sa rezolv nimic, am refacut acum 3 saptamani analizele, inclusiv sange totul negativ, a mai aparut un simptom, am scurgeri de lichid seminal, m-am gandit ca este ceva ce-mi scapa, am fost la un alt dermato-venerolog si a dat din umeri.
Pentru o perioada de un an de zile m-a mai linistit sunvert(este un supliment alimentar)
Daca aveti vreun doctor care a rezolvat aceasta problema lasati un mesaj, am posibilitatea de a ma deplasa acolo.
Va multumesc tuturor pentru sprijin!!!
0
02-11-2021, ora 16:34
BumbleBeee
Nu este medic/terapeut
BumbleBeee
@John12345, nu sunt sigur ca ai aceeasi problema ca mine dar iti voi scrie cateva randuri ... Simptome: usturime continua, urinari deficitare (lente, dese, etc.), prostata inflamata, iar pe ultima suta de metri un disconfort in testicule. Am scris mai sus ca am fost depistat doar in urma unui test PCR cu Mycoplasma Genitalium si Tricomonas Vaginalis (la acest test PCR am fost testat pentru toate BTS-urile, inclusiv examenul citomorfologic). La alte tipuri de testare (sange, urina, sperma) sansele sa iti apara bacteriile sunt destul de mici. Pentru Mycoplasma mi s-a prescris Moxifloxacina (Avelox 400g cate 1 pastila/zi, dimineata timp de 10 zile) iar pentru Tricomonas mi s-a prescris Tinidazol (nu mai stiu exact cate, dar luam mai multe pastile pe zi, timp de 14 zile). Ulterior am luat si Azitromicina (Azitrox, timp de 7 zile). In mod normal, acestea sunt cele mai bune tratamente pentru simptomele mele. Doxicilina si Ciprofloxacina sunt slabe si nu omoara Mycoplasma, poate doar Ofloxacina. In timpul tratamentului si inca 1 saptamana am avut aceleasi simptome, dar apoi brusc totul s-a terminat (doctorul mi-a spus ca sunt efectele post tratament pentru unii pacienti, iar pentru altii se termina simptomele inca din primele zile). Nospa 80g de 2 ori pe zi te va ajuta pentru dilatarea tesuturilor moi ale uretrei. Cum s-a precizat mai sus am auzit si eu ca tratamentul cu bacteriofagi din Rusia este bun, dar nu este la accesul tuturor.
In concluzie, clinica unde m-am tratat se numeste Centrul Medical Citobiomed (din Bucuresti). Daca accesezi site-ul lor o sa alfi toate informatiile necesare. Am citit inca de la inceput si vad ca te chinui de ani de zile, de aceea iti doresc insanatosire rapida si sper ca doctorul respectiv sa te rezolve si pe tine.
0
02-11-2021, ora 16:47
John12345
Nu este medic/terapeut
John12345
Un nume al doctorului daca se poate va rog?M-ar ajuta foarte mult
0
02-11-2021, ora 16:55
John12345
Nu este medic/terapeut
John12345
@bumblebeee un mail al dv se poate?poate putem discuta mai multe saca nu va deranjez
0
02-11-2021, ora 17:09
BumbleBeee
Nu este medic/terapeut
BumbleBeee
Intra pe site, acolo vei gasi toate informatiile necesare -> 0770212273 - Programare urologie - Doctor Nastas Alexandru. Daca nu raspunde, iti vor da mesaj. Stiu ca programarea se face prin mesaje. In afara de Bucuresti, acelasi doctor se gaseste si la MedLife din Targoviste dar nu stiu daca analizele le poti face acolo.
Lasa-mi tu mie mail-ul te rog si te voi contacta.
0
11-11-2021, ora 17:21
Styleguy
Nu este medic/terapeut
Styleguy
Asa cum am mai spus, Nu mi-a iesit niciodata nimic la analize, dar, pe langa urinari dese cu usturimi si scurgeri de llichid albicios, m-am trezit si cu usturimi si dureri de prostata (prostata fiind foarte inflamata )si dureri ale testiculului drept. La un moment dat, , din cauza mirosului urinei si al penisului efectiv, doctorii au suspectat o infectie anaeroba fapt pentru care mi-au dat tratament cu antibiotice, plus Omnic Tocas si Sunvert.Simptomele s-au ameliorat, dar Nu au dispariut complet.Tot chinul asta cu dureri si usturimi a durat circa 3 ani, din Sept 2018 pana in Septembrie 2021, cand in disperare de cauza, la recomandarea unui medic nefrolog, am luat SEXTAFAG adus de cineva din Republica Moldova, Simptomele au disparut, Nu mai am dureri iar urinarea a revenit la normal.Sper din tot sufletul sa va fie de folos informatia asta.
0
26-01-2022, ora 18:18
Mihai 8
Nu este medic/terapeut
Mihai 8
Salut! Si eu am aceasta problema( 9 tipuri de antibiotice diferite am luat) la avelox m-am simtit perfect dar un doctor a zis sa nu-l mai iau - dupa 4 zile ; si dupa doxy m-am simtit ok in primele doua zile….in rest ma ustura mai tare daca iau ceva, decat daca nu iau nimic. Am facut toate analizele posibile si nu mi-a iesit nimic. Ai fost la citobiomed ? …..sanatate!
0
26-01-2022, ora 19:46
Styleguy
Nu este medic/terapeut
Styleguy
Mihai 8, daca vrei sa scapi de problema, fa-ti rost de fiole Sextafag si de naturiste Goldenseal 1000mg.Sānātate!
0
26-01-2022, ora 20:21
John12345
Nu este medic/terapeut
John12345
Salutare, am fost la citobiomed, am urmat tratamentul si nu am rezolvat nimic, parca putin mai bine dar nimic dramatic.
Daca are cineva mai multe detalii vis a vis de procurarea de sextafag si un medic ce il poate administra conform retetei i-as fi f oarte recunoscator!Multumesc anticipat
0
26-01-2022, ora 21:28
BumbleBeee
Nu este medic/terapeut
BumbleBeee
Styleguy, te rog sa ne trimiti o poza cu produsul exact pe care l-ai luat. Multumim!
0
26-01-2022, ora 22:21
Mihai 8
Nu este medic/terapeut
Mihai 8
Ti-a iesit ceva la analize? Eu inca nu am mers….mi-a zis sa nu iau antibiotic in ultimele 30 de zile.
0
26-01-2022, ora 22:43
Styleguy
Nu este medic/terapeut
Styleguy
Mihai, Nu te mai lua dupa toti doctorii.Asta este un antibiotic natural, fara efecte adverse.Vorbesc in cunostinta exacta de cauza!
0
26-01-2022, ora 22:48
Mihai 8
Nu este medic/terapeut
Mihai 8
Maine le primesc….si ma apuc….va tin la curent ….ca de sunvert m-am saturat
0
26-01-2022, ora 22:48
Styleguy
Nu este medic/terapeut
Styleguy
Cautati pe Google SEXTAFAG pret in Republica Moldova si vedeti si cutia.Scrie in limba rusa!
0
26-01-2022, ora 23:06
Mihai 8
Nu este medic/terapeut
Mihai 8
@ John12345 ce tratament ti-a dat de la citobiomed? In baza la ce ti-a iesit la analiza…are ai antibiograma sau le da doctorul din cunostintele lui? Merci
0
27-01-2022, ora 12:11
BumbleBeee
Nu este medic/terapeut
BumbleBeee
@ Styleguy, am gasit Sextafag (1 cutie contine 4 fiole de 20ml). Pentru 2 saptamani, cat ai recomandat tu, inseamna ca imi trebuie 10-11 cutii. Acestea se administreaza oral?
0
27-01-2022, ora 14:40
Styleguy
Nu este medic/terapeut
Styleguy
Da, o fiola la 8 ore, cam cu 30-60 minute inainte de masa, se agita fiola si se bea. Fiolele trebuie tinute la temperaturi intre 2si 6 grade, si nu se bea alcool deloc pe toata perioada tratamentului.Sānātate!
0
27-01-2022, ora 22:21
Mihai 8
Nu este medic/terapeut
Mihai 8
Am luat azi sextafag, prima fiola la 10 dimineata…a doua la 6 seara. Ustrurimi la urinare mai rau decat atunci cand nu iau nimic…la mine se pare ca nu merge…este fix ca atunci cand iau un antibiotic….ustura mai rau. Sanatate!
Probabil pentru ce am eu…nu merge din pacate
0
28-01-2022, ora 01:12
Styleguy
Nu este medic/terapeut
Styleguy
Ia in continuare tratamentul, ai rabdare, da o sa te usture, dar o sa-ti treaca!
0
28-01-2022, ora 01:14
Styleguy
Nu este medic/terapeut
Styleguy
Daca nu, incearca cu pastilute de albastru de metil, una dimineata si una seara!
0
28-01-2022, ora 01:30
Styleguy
Nu este medic/terapeut
Styleguy
Am uitat sa-ti spun unul din cele mai importante lucruri :Nu trebuie sa faci sex sau sa ejaculezi le toata perioada tratamentului. Am patit si eu la fel ca si tine, dar, o sa treaca in 1-2 zile usturimile.
0
17-02-2022, ora 22:18
Mihai 8
Nu este medic/terapeut
Mihai 8
@ John12345 Minociclina ai luat?
0
16-06-2022, ora 00:39
Nellum
Nu este medic/terapeut
Nellum
Salut, Mihai 8 ai rezolvat problema, sunt în aceeași situație și nu îi mai dau de cap, am încercat foarte multe antibiotice dar fără rezultat, tea ajutat sextafag?
0
25-06-2022, ora 10:36
Mihai 8
Nu este medic/terapeut
Mihai 8
Nu m-a ajutat, deci nu-l recomand!
0
18-07-2022, ora 14:02
Nellum
Nu este medic/terapeut
Nellum
Mihai 8, ai găsit rezolvarea cumva, ca eu am încercat zeci de antibiotice, naturiste și homeopatie și nimic
0
23-07-2022, ora 15:25
Mihai 8
Nu este medic/terapeut
Mihai 8
Nu am rezolvat nimic, am aceleasi simptome,
0
20-01-2024, ora 15:41
CristiBadea
Nu este medic/terapeut
CristiBadea
Salut. Care mai este stadiul?
Adaugă un comentariu / răspuns
59 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cauzele urinărilor frecvente - afecțiuni posibile
  • Din ce cauză mergi des la toaletă
  •