Usturime ureter

04-07-2016
Anamaria1234566
Nu este medic/terapeut
Anamaria1234566
Buna seara ! De 6 luni ma chinuie o problema care nu-mi mai da pace. Am 21 de ani. In urma cu 6 luni eu si logodnicul meu am renuntat la prezervativ deoarece ne doream un bebe. Dupa 2 saptamani au inceput usturimile la urinare si cand vezica e plina prezint usturimi si pe peretele de la intrarea in vagin spre ureterul vezical. Usturimile sunt inauntru, nu in vagin. Au urmat o serie de analize, repetate si iar repetate. Urocultura, sumar de urina si de secretie vaginala. Toate sterile. Totusi am urmat tratamente cu ovule, antibiotice pentru ca suspectam o eventuala infectie urinara chiar daca analizele erau bune. Unguiente Nidoflor si Lomexin, remedii naturiste cu ceai de merisor, apa beau 3 litri in fiecare zi. Urina e limpede. Vizite la urolog, ginecolog, unde mi-au confirmat ca totul e in regula. Eu totusi cred ca din cauza lubrifierii care de multe ori lipseste la mine, s-a produs ceva mecanic in interiorul ureterului si a meatului. Pur si simplu nu stiu unde sa ma mai duc si ce medicamente sa mai iau.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.