Usturime vaginala si usoare dureri abdominale

14-12-2018
87Vera
Nu este medic/terapeut
87Vera
Buna ziua!
In urma tratamentului cu Klacid SR 500, 1 pastila/12 ore(mentionez ca nu am folosit probiotic) am o usturime vaginala si o usoara durere in zona ovarelor. Am incercat spalatura locala cu bicarbonat dar m-a usturat si mai rau
m-am clatit imediat(de obicei bicarbonatul ma ajuta). Am incercat clotrimazol spray local, la fel, la primul puf am crezut ca innebunesc de usturime si m-am clatit. Am fost apoi si am luat ce stiam ca am folosit cu succes si in alte dati, Gynozol 400 ovule, acelasi lucru..nu am nimerit sa ma duc sa ma clatesc. La spalarea cu gel intim s-a redus usor senzatia de arsura si am aplicat putina crema de galbenele, care pot sa zic ca m-a calmat putin. Sincer, am inceput sa ma panichez usor, citind diverse pe internet.Secretia este normala si fara miros.Mentionez ca am nascut prin cezariana(a 2 cezariana) in urma cu 7 luni. Va rog sa ma ajutati cu un sfat pana luni cand sper sa pot vedea un medic. Multumesc anticipat!
1 comentarii
0
18-12-2018, ora 10:01
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

fara o recoltare a secretiei vaginale este dificil de diagnosticat si mai ales de recomandat un tratament care sa fie eficace. Va recomandam sa mergeti la un medic sau sa mergeti sa va recolteze o secretie vaginala la un laborator

O zi buna,
Clinica Medicala Marie Stopes International
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Usturimi vaginale - cauze și tratament
  •