Usturimi care nu le dau de leac. as dori un sfat

29-09-2008
gio22
Nu este medic/terapeut
gio22
buna ziua... de aproape jumate de an am probleme cu usturimele(arsuri) acestea pe canalu pe care vine urina...in timp ce urinez dar si dupa (mereu mai scap pe chilot vreo 2 picaturi dupa ce termin de urinat).. jetul este slab si f inchis la culoare(maro) si am senzatia de a urina cat mai des.. in timp ce urinez dar si dupa... sunt zile in care ma mai lasa... si sunt zile in care ma apuca iar.. si il simt incordat(tare).. si cand sunt excitat ma ud foarte mult numai de la cateva saruturi.iar la ejaculare.. am observat in sperma niste bobite mici rosii-maronii de aprox. 1 mm..si intru in erectie ff greu.mi'am facut ecografie abdominala si mi'a gasit prostata marita...mi'a prescris un tratament cu klaritromicina 6cp/3zile..fluconazol 1 capsula la 3 zile(total 2 capsule)...Urinex.uricol., durerea s'a mai ameliorat un pic.. dupa care a inceput iar...am facut tot felu de analize... sumar de urina.. urocultura...secretie..vdrl..tot felu de analize.. si totu..ok... am fost la un medic urolog... si mi'a dat urmatoarea reteta.cu metronidazol, claritromicina si ketonal(supozitoare) si tot asa o ameliorare.. dar ma i'a iar.. as dori si eu un sfat..ca nustiu ce sa mai fac..app am 22 de ani
3 comentarii
0
03-10-2008, ora 00:00
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Incearca si tu niste tratamente naturiste. Vezi, intra pe google, si cauti tratamente naturiste, si gasesti pt orice boala.
Asta ca spui ca ai facut tot ce se putea sa te vindeci si nu ai reusit. Cauta, nu te costa nimic iar naturistele nu au cum sa-ti faca rau.
Ali
0
08-01-2009, ora 21:30
gio22
Nu este medic/terapeut
gio22
As dori sfatul unui doctor... am facut o secretie uretrala.. iar rezultatul a fost urmatorul: Celule epiteliale plate.Rare polinucleare. Flora microbiala cociforma. As dori si eu mult un sfat.. ce este? ce e de facut? multumesc
0
01-03-2018, ora 06:11
Dallial
Nu este medic/terapeut
Dallial
Buna dimineata! Am usturimi cu durere partea dreapta a capului si partea stanga furnicaturi zi de zi de 4 luni iar din cand cand simt o slabeala in tot corpul ca si cum as lesina, rar usturime tot capul iar perioada de raceala sange pe nas foarte mult urmat de cheaguri care pentru asta mi-au dat tarosin 3 /zi. Am facut control inima a fost rezultate bune, control la ochii rezultat pentru citit +0.50, control O.R.L. rezultat bun, am facut RMN cerebral rezultat - relief cortical normal, simetric; substanta cerebrala supra si infratentoriala, fara modificari patologice; sistem ventricular, normodimensionat;col. cervicala- minime modificari disco-vertebrale tip Modic 1 cervicale cu discreta protruzie discala postero-mediana la nivelul C4 - C5 ce ampreteaza sacul dural, fara conflict radicular; angio cervical-nu evidentiaza modificari de flux sanguin sugestive pentru leziuni stenotice sau malformatii arterio-venoase, nu evidentiaza modificari patologice de flux sanguin.Iar la glanda tiroida am facut analizele; TSH -1.32, FT4 - 13.82, Ac..Anti-Tireoperoxidaza (TPO) - 490.3. Urmez un tratament cueuthyrox 25mg- 1 dimi inainte cu 30 min de masa, Procor-1 la pranz dupa masa, Calciu complex -1 dimi si 1seara, Bone Formula -1 dimi si 1 seara. Urmez medicamentatia dar fara rezultate. Usturimiile urmate de durere si furnicaturi nu cedeaza plus ca simt nod in gat, nu pot respira si ma infund si simt uscat gatul tusesc pana imi revin. Zi de zi am aceste proble. Va rog, ajutati-ma cu un sfat ceva ca nu mai suport! Va multumesc, anticipat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.