Usturime in zona intima

16-10-2018
Giorgeana
Nu este medic/terapeut
Giorgeana
Buna ziua, am 21 de ani si de aproximativ 1 an jumate am o usturime in zona externa a vaginului. Am fost la ginecolog si in urma consultului am rezultat pozitiv la candidoza. Doamna Doctor mi-a prescris doar Cervugid- ovule. Am urmarit tratamentul dar disconfortul nu a disparut. Am incercat, sfătuită de o doamna de la farmacie, si Lomexin 1000mg- ovule si inca o " doza" de Cervugid-ovule. Dar nu a functionat. Am facut diferite analize de urina si sânge dar nu indicau nimic anomal.
Initial foloseam Lady Health dar dupa fiecare spalarea aveam o usturime si mai mare. Apoi am folorit Lactacyd, pe care inca il mai folosesc alternand cu bai cu bicarbonat de sodiu. Usturimea nu mai este asa tare, uneori, dar tot o mai am. In plus nu stiu sigur daca am scapat sau nu de candida. Si inca un lucru, mereu cand urinez, jetul nu este drept dar imprastiat (4-5 luni). Consum putina apa in decursul zilei, posibil sa fie aceasta cauza? Ce as putea face pentru a scăpa de acest disconfort? Astept un sfat!
1 comentarii
0
17-10-2018, ora 10:59
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

incercati sa consumati mai multa apa, iar daca simptomele persista sa va intoarceti la medicul ginecolog pentru a verifica de unde vin simptomele,

O zi excelenta,
Clinica Marie Stopes Romania
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Usturimi vaginale - cauze și tratament
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.