Usturimi jos

06-02-2021
Sira
Nu este medic/terapeut
Sira
Buna ziua,
Ma numesc Pateicia. De cateva luni ma confrunt cu usturimi mari jos. Am fost la atatia medici urologi si ginecologi am luat anticonceptionale, ovule si antibiotice de m am saturat. Analize peste analize. Sapt trecuta am fst cu rezultatul de la urocultura genitala. Si doctorita a si tipat la mn ca nu are ce sa mi rea. Nu suport creme si ovule. Ma ustura mai rau dupa ele. Va rog ajutati ma cu un sfat.
8 comentarii
0
06-02-2021, ora 20:15
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Incercati ovule naturiste Propolicium.
0
07-02-2021, ora 09:30
Sira
Nu este medic/terapeut
Sira
Nu suport ovule nici creme am incercat polyginasc si vagisan. Ma ustura f rau.
0
07-02-2021, ora 14:35
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Crema de galbenele ati incercat? Ce va iese la analize? In afara de ovule si creme nu exista altceva.
0
07-02-2021, ora 14:38
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Genotipare HPV ati facut?
0
08-02-2021, ora 13:22
Sira
Nu este medic/terapeut
Sira
Totul e in regula analizele f bune. Am luat tot ce se putea imi pare rau ca spun asta aici. Flora mea e distrusa dupa fiecare antibiotic scaunele mele sunt apa. Nici uractivul nu si a facut efectul. Aseara iar am avut o criza de acest gen. Usturimi f f puternice. Iar am programare la ginecolog. Sapt trecuta cand am fost cu rezultatul dmna doctor a tipat la mine spu mi ca nu e nimic gunecologic. Sunt intr o situatie disperata!
0
08-02-2021, ora 13:25
Sira
Nu este medic/terapeut
Sira
Si la urolog am fost ptr un control totul la rinichie in regula dansul m a trimis la ginecolog...
0
08-02-2021, ora 14:08
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Crema de galbenele ati incercat? Incercati crema de galbenele Ceta Sibiu si faceti Genotiparea HPV. Poate fi un virus HPV care nu se vede si va da aceste usturimi. Nu inteleg pentru ce ati luat antibiotice daca la testul de secretie nu v-a iesit nimic. Luati alte medicamente zilnic care sa va afecteze ph-ul secretiei? Si aceasta poate fi o cauza.
0
09-02-2021, ora 13:50
Sira
Nu este medic/terapeut
Sira
Multumesc multtr!! O sa incerc!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.