tantum rosa...va rog sa-mi dati niste raspunsuri...

15-12-2008
talida89
Nu este medic/terapeut
talida89
fac spalaturi vaginale, o data la 9-10 zile, cu tantum rosa (la recomandarea medicului). prima oara am dizolvat un pliculet intr-un litru de apa ( si am avut mici usturimi...dar nu am dat importanta). apoi am inceput sa dizolv cate doua pliculete intr-un litru jumate de apa si am avut usturimi mai mari. le am doar in contact cu solutia, iar apoi imi trece. as vrea sa inlocuiesc tantum rosa cu ceva, dar nu stiu cu ce. solutie betadine?? astept niste raspunsuri...multumesc...
8 comentarii
0
29-01-2009, ora 21:57
Cristin4
Nu este medic/terapeut
Cristin4
BUNA !
Am avut si eu o data problema ta... insa eu muream de mancarime... am facut spalari cu ceai de musetel... stiu cum suna dar a mers.
Sper sa mearga si la tine...
0
12-02-2009, ora 12:56
daisy12
Nu este medic/terapeut
daisy12
Buna!Eu de exemplu folosesc pliculete de Septovag.La mine nu au avut reactii adverse.Eu dizolv un pliculet intr-o jumatate de litru de apa calduta.Sper sa-ti fie de folos ce ti-am spus!
0
06-03-2009, ora 04:10
Beatrice_20
Nu este medic/terapeut
Beatrice_20
am folosit si eu tantum rosa si pentru mine a fost singurul care a dat rezultat pentru mancarimi
0
18-03-2009, ora 20:27
anymarie
Nu este medic/terapeut
anymarie
Salut!
As vrea sa spun ca am folosit si eu tanttum rosa si e fffff bun, a fost singurul care m-a scapat de acele insuportabile mancarimi
0
28-03-2009, ora 13:39
sori20
Nu este medic/terapeut
sori20
Mancarimile erau insotite si de secretie albicioasa? Ati folosit doar pliculete de Tantum Rossa sau si ovule? Este bine sa facem atat de des spalaturi vaginale?
0
14-04-2009, ora 21:10
anamaria_boca2007
Nu este medic/terapeut
anamaria_boca2007
pentru igiena intima cel mai recomandat ar fi baile de sezut cu codita soricelului, galbenele, coaja de stejar alb apoi ovule de propolis cu ulei de catina si galbenele, apoi se da cu unguent de galbenele sau catina, zi de zi se face acest tratament, succes, multa sanatate!
0
04-05-2009, ora 10:11
MUNGHEMEN
Nu este medic/terapeut
MUNGHEMEN
probabil esti sensibila , dar incearca si bicarbonat de sodiu
0
18-07-2009, ora 17:04
A.M.G.
Nu este medic/terapeut
A.M.G.
Buna, as dori sa stiu cum exact se foloseste un irigator vaginal? Acel tubulet e ok daca este introdus tot sau nu?! S-ar putea sa ajunga si in uter? Iar daca ar ajunge este o problema? As dori sfatul unui medic! Va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce este un tuseu vaginal?
  • Ce este secreția vaginală?
  • Ce este uscăciunea vaginală?
  • Secrețiile vaginale
  • Dușurile vaginale – benefice sau nu tocmai?
  •