Va rog, ajutați-ma! Imi este frica sa nu fi fost o torsiune a cordonului spermatic

07-07-2021
Adam13
Nu este medic/terapeut
Adam13
Buna ziua! Am avut o pațanie penibilă care s-a soldat cu tragerea tare de scrot, respectiv testicule... In seara respectiva am observat ca scrotul era mai lasat decât starea lui normală si ma durea puțin zona inferioară a abdomenului. Dupa 3 zile am alergat pe trecere, precizez ca eu nu port boxeri, si testiculul stang mi s-a lovit de picior instant apărând o durere cumplita nu doar jos ci si in originea acestuia... Nu am mai putut sa merg normal si nici sa cobor scari. A doua zi am fost la Spitalul Universitar fara sa rezolv nimic apoi o zi mai târziu la Panduri unde medicul urolog mi-a făcut o ecografie si a palpat spunând ca am orhiepididimita si sa urmez tratament cu Diclofenac cale rectală, antibiotic Tavanic 7 zile si Urisan 30 de zile. Sunt in a 6 zi de tratament si nu vad vreo îmbunătățire, el nu își revine si am observat ca sta cam orizontal spre deosebire de celălalt inspre vertical... Imi este frica sa nu fi fost de fapt o torsiune a cordonului spermatic pentru ca el chiar nu sta bine in scrot si scade durerea la ridicare. Mai clarific ca am cunoștințe de anatomie dat fiind ca dau admitere la facultatea de medicina si sunt speriat mai tare ca oricine fiind conștient de ce ar însemna torsiunea... Va rog sa mă ajutați si va mulțumesc anticipat!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: